خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 942576 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

عدم‌خام‌فروشی و حمایت از کالای ایرانی زمینه‌ای برای اشتغال‌زایی است

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | چهارشنبه، 17 مهر 1398 - 22:30
عضو کمیسیون اقتصادی گفت: عدم‌خام‌فروشی و حمایت از کالای ایرانی یعنی ایجاد زمینه برای اشتغال‌زایی که با توجه هرچه بیشتر مسئولان این مهم به واقعیت تبدیل شود.
مواد،خام،مجلس،افزايش،تعرفه،حسيني،صادرات

حسینی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:
سیده‌فاطمه حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مصوبه جدید دولت در مورد افزایش تعرفه صادرات مواد خام معدنی، گفت: مجلس دهم از همان روز‌های آغاز به کار نسبت به خام‌فروشی بی‌رویه مواد اولیه حساس بود و در این رابطه تذکرات بسیاری هم داده شد و پیگیری‌هایی هم صورت گرفت.
او افزود: از یک سال و نیم پیش که نرخ ارز رشد فزاینده‌ای پیدا کرد، حساسیت‌ها نسبت به خام‌فروشی بیشتر شد، زیرا در این ایام باید تغییر و تحولاتی در اقتصاد کشور انجام می‌شد تا با فرآوری مواد خام به کالا‌های مختلف، ارزش افزوده بیشتری به دست بیاید، هرچند خیلی پیش از این باید تعرفه صادرات مواد خام معدنی افزایش می‌رفت، اما مطمئناً این تصمیم در این شرایط موثر خواهد بود.
بیشتر بخوانید: فروش مواد خام فسادآور است/ افزایش تعرفه صادرات مواد خام موجب اشتغال‌زایی می‌شود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: دولت باید کمک کند تا زنجیره تولید و ارزش افزوده حاصل از آن روز به روز افزایش پیدا کند، زیرا اگر این مسیر به‌طور واقعی دنبال شود آنگاه می‌توان به رقابت کالا‌های ایرانی با نمونه‌های مشابه خارجی امیدوار بود.
حسینی تاکید کرد: عدم‌خام‌فروشی و حمایت از کالای ایرانی یعنی ایجاد زمینه برای اشتغال‌زایی که امیدوارم با توجه هرچه بیشتر مسئولان این مهم به واقعیت تبدیل شود.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 942576 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.