خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1453097 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تظاهرات سوری‌ها علیه حملات ترکیه به شمال سوریه

مشرق | بین‌الملل | چهارشنبه، 17 مهر 1398 - 18:52
مردم شمال سوریه در اعتراض به حملات ترکیه تظاهرات و آن را به شدت محکوم کردند.
سوريه،شمال،تركيه،عمليات،صلح،چشمه،تظاهرات،حملات،مناطق

به گزارش مشرق، اهالی شهرها و مناطق «عین الرقه»، «الرقه»، «عین عیسی» و «تل ابیض» با مشارکت «احزاب سیاسی» و عشایر مناطق شمال شرق سوریه دست به تظاهرات زدند.
منابع خبری سوریه گزارش دادند که تظاهرات‌کنندگان در شهر «تل ابیض» واقع در مرزهای سوریه و ترکیه در ریف شمالی الرقه چادرهای تحصن نصب کردند.
تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعارهایی اعلام کردند که آنکارا با انجام این حملات قصد دارد اراضی بیشتری از سوریه را تحت تصرف خود دربیاورد.
منابع کُردی نیز خبر دادند که کردهای منطقه «الکسره» واقع در ریف شمال غربی دیرالزور تظاهرات کردند و حملات ترکیه را محکوم کردند.
گفتنی است تظاهرات مزبور پیش از آغاز رسمی حملات ترکیه به شمال سوریه، صورت گرفته بود.
ترکیه روز چهارشنبه آغاز عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه را رسما اعلام کرده است.
اردوغان در صفحه رسمی توئیتر خود اسم رمز این عملیات را «چشمه صلح» عنوان کرده و نوشت: «نیروهای مسلح ترکیه به همراه ارتش آزاد، عملیات چشمه صلح را علیه تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ (حزب کارگران کردستان و یگان‌های مدافع خلق) و داعش در شمال سوریه آغاز کرد.
ماموریت ما ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی خود است».
وی با بیان اینکه یکی از هداف این عملیات بازگرداندن صلح به مناطق شرقی فرات و شمال سوریه است، افزود:‌«عملیات چشمه صلح تهدیدات تروریستی علیه ترکیه را خنثی کرده و منجر به ایجاد یک منطقه امن می‌شود که بازگشت پناهندگان سوری به خانه‌هایشان را تسهیل می‌کند.
ما تمامیت ارضی سوریه را حفظ کرده و جوامع محلی را از چنگ تروریست‌ها رها می‌کنیم»برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1453097 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.