خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 15 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

#از_تسنیم_بپرسید: طرح رتبه‌بندی معلمان چه‌زمانی اجرا می‌شود؟

تسنیم | برگزیده | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
شاید بیشترین زمان انتظار معلمان برای اجرای یک طرح معیشتی به نام رتبه‌بندی ثبت شده باشد، به‌تازگی نیز مسئولان از بررسی آن در کمیسیون‌های تخصصی دولت خبر می‌دهند، اما آیا کار بررسی این طرح قبل از بودجه 98 در دولت به پایان رسیده و به مجلس می‌رود؟
فاز،بررسي،97،ارائه،مالي،98،اجراي،بودجه،مجلس،دولت،معلمان،طرح

خلاصه خبر

پیش از این قرار بود رتبه‌بندی معلمان از مهر 97 وارد فاز اجرا شود، سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش فروردین امسال گفته بود "اعتبارات وزارت آموزش و پرورش در سال جاری برای پرداخت‌های طرح رتبه‌بندی کفایت نمی‌کند، یعنی اعتباراتی که در بودجه 97 پیش‌بینی شده صرف‌نظر از اجرای طرح رتبه‌بندی است، با وجود این، امیدواریم برای مهر 97 با مدیریت منابعی که صورت خواهد گرفت، بخشی از طرح را مورد اجرا قرار دهیم".
اما طرح رتبه‌بندی معلمان در مهر 97 وارد فاز اجرا نشد و تنها اقدام آموزش‌وپرورش این بود که توانست طرح را به دولت ارائه دهد.
آنچه اکنون اهمیت به‌سزایی دارد، این است که رتبه‌بندی قبل از ارائه لایحه بودجه 98 تصویب شود تا بار مالی آن در بودجه پیش‌بینی شود اما طرح هنوز به صحن علنی هیئت دولت نرسیده و در حال بررسی در کمیسیون‌های تخصصی است، دراین‌باره حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفته است: همزمان رسیدن طرح رتبه‌بندی با بودجه به مجلس یا پس از آن باعث می‌شود که رتبه‌بندی به سال 98 نرسد.
پس اگر کار بررسی طرح رتبه‌بندی در دولت طولانی شده و دیر به مجلس ارسال شود، به‌نظر می‌رسد که تعیین اعتبار مالی آن در بودجه سال 98 دچار مشکل شود و آموزش‌وپرورش نتواند آن را برای سال آینده وارد فاز اجرا کند.