خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 12 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جزئیات دیدارهای پامپئو با سران عراق

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
وزیر خارجه آمریکا که امروز چهارشنبه همانند رئیس جمهوری کشورش به صورت مخفیانه و غیر منتظره به عراق سفر کرده است، با سران این کشور دیدار کرد.
تروريسم،آورده_است،مايك،عبدالمهدي،تاكيد،برهم،روابط،اساس،صالح، ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در اولین برنامه حضور خود در بغداد با محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق دیدار کرد.
پامپئو در دیدار با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق مدعی شد آمریکا بر اجرای تصمیم عقب‌نشینی نظامیانش از سوریه به شکل تدریجی و از طریق همکاری و هماهنگی با عراق مصمم است.
پامپئو بر حمایت ایالات متحده آمریکا از دولت عراق و تلاش‌هایش در گسترش امنیت و فعال سازی اقتصاد عراق تاکید دارد.
مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در دیدار با برهم صالح رئیس جمهوری عراق گفت آمریکا، عراق را شریک مهم و استراتژیک در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی می‌داند و برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در بازسازی عراق به ویژه شهرهای آزاد‌شده(از اشغال تروریسم) آمادگی دارد.
بر اساس این بیانیه، رئیس جمهوری عراق به عمق روابط میان دو کشور(آمریکا و عراق) و توسعه آن در راستای تحقق منافع دو ملت دوست و اهمیت مشارکت آمریکا در بازسازی عراق و رشد اقتصادی و ارتقای آن در تمام زمینه‌ها اشاره و از حمایت ایالات متحده آمریکا از عراق در زمینه سیاسی و امنیتی به ویژه در جنگ عراق با تروریسم و تحقق پیروزی بزرگ بر باندهای داعشی تقدیر کرد.
وی مدعی پایبندی مستمر کشورش به جنگ با داعش و تروریسم شد.