خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1861271 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

انتقاد کدخدایی از نبود شفافیت در لایحه بودجه + فیلم- اخبار سیاسی

تسنیم | سیاسی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
سخنگوی شورای نگهبان یکی از اشکالات موجود در لایحه بودجه را در بحث شفافیت دانست و گفت: اشکال به گونه‌ای است که دقت لازم در بیان اعداد و ارقام وجود ندارد.
مجلس،بررسي،نگهبان،شوراي،لايحه،بودجه

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران درباره چگونگی بررسی لایحه بودجه سال 98 در این شورا، گفت: لایحه بودجه سال 98 در حال حاضر در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و بعد از آن به دست ما در شورای نگهبان می‌رسد.
وی افزود: ما در شورای نگهبان اشکالات کلی نسبت به لایحه بودجه داریم که همیشه شورای نگهبان از جهت زمان بررسی لایحه بودجه در مضیقه قرار می‌گیرد و نمی‌تواند از فرصت 20 روزه برای بررسی لایحه بودجه استفاده کند.
قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان با ابراز امیدواری از اینکه دولت و مجلس در سال‌های آینده به‌گونه‌ای عمل کنند که فرصت 20 روزه برای بررسی لایحه بودجه از شورای نگهبان گرفته نشود، اظهار داشت: نکته دوم در رابطه با لایحه بودجه این است که متأسفانه اشکالات متعددی در لایحه بودجه وجود دارد.
کدخدایی، یکی از اشکالات موجود در لایحه بودجه را در بحث شفافیت دانست و افزود: اشکال به گونه‌ای است که دقت لازم در بیان اعداد و ارقام وجود ندارد، این موضوع هم اخیرا در رسانه‌ها مطرح شده؛ بنابراین، این وظیفه دولت و مجلس است که شفافیت را در بودجه ایجاد کنند.
سخنگوی شورای نگهبان در پایان خاطرنشان کرد: این وظیفه دولت و مجلس است که نکات و ایراداتی را که اعضای شورای نگهبان در سال‌‌های گذشته نسبت به بودجه داشته‌اند را رفع کنند، تقاضای ما از نمایندگان مجلس این است که انشاء‌الله در بررسی و تصویب لایحه بودجه، دقت بیشتری داشته باشند و با عنایت به اشکالاتی که ما در سال‌های گذشته داشتیم، بودجه را تصویب کنند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1861271 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.