خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1860840 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تصویب عدم کفایت سیاسی ابومازن در مجلس قانونگذاری فلسطین- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
نمایندگان مجلس قانونگذاری فلسطین با اکثریت آراء، عدم کفایت سیاسی ابومازن را تصویب کردند.
بحر،عنوان،رئيس،قانونگذاري،كفايت،سياسي،مجلس،فلسطين،ابومازن

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مجلس قانونگذاری فلسطین امروز در نشست خود در شهر غزه، با اکثریت آراء، به عدم کفایت سیاسی ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان رای داد.
رای اکثریت نمایندگان مجلس قانونگذاری فلسطین به عدم کفایت سیاسی در پی گزارش کمیسیون سیاسی مجلس مطرح شد که توصیه کرده بود ابومازن به عنوان فردی که دوران قانونی ریاستش پایان یافته و فاقد شایستگی و صلاحیت قانونی و ملی است، قلمداد شود.
احمد بحر معاون اول رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین تاکید کرد ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فاقد صلاحیت اخلاقی و انسانی است و عدم کفایت سیاسی وی باید مورد تاکید قرار گیرد.
بحر افزود تخلفات قانونی ابومازن برای اینکه عدم کفایت وی به عنوان رئیسی برای ملت فلسطین اعلام شود، کفایت می‌کند.
بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، وی گفت امتیازهای سیاسی رایگانی که ابومازن به اشغالگران می‌دهد و جنگ وی علیه مقاومت و افتخار کردن وی به همکاری امنیتی با اشغالگران و توصیف فرزندان ملت ما به عنوان تروریسم، همه این موارد کافی است تا ابومازن فاقد صلاحیت امنیتی، سیاسی و ملی به عنوان رئیس ملت فلسطین معرفی شود.
بحر اظهار داشت اقدام ابومازن در خارج کردن کارکنان تشکیلات خودگردان از گذرگاه رفح گام خطرناکی برای جداسازی غزه از کرانه باختری و پیشبرد «معامله قرن» در همدستی خطرناک با اشغالگران قلمداد می‌شود.
ابومازن 21 دسامبر 2018 از انحلال مجلس قانونگذاری فلسطین سخن گفته بود، وی دادگاهی موسوم به قانون اساسی تشکیل داده بود و این دادگاه هم خواسته ابومازن را مبنی بر انحلال مجلس قانونگذاری عملی کرد که این اقدام موجی از خشم و نارضایتی را در میان فلسطینی‌ها به دنبال داشت.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1860840 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.