خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1867199 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

جزئیات مشارکت بانک پارسیان در نوسازی تاکسی های فرسوده- اخبار بازار

تسنیم | بازار | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
با اجرای طرح  نوسازی تاکسی های فرسوده،10هزار خانواده به بانک پارسیان متصل شده اند.
ايفاي،سامانه،96،بدليل،شهر،كاهش،اجراي،نقش،ريال،تاكسي،متقاضيان ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حتما برای شما هم بسیار اتفاق افتاده است که هنگام عبور و مرور در شهر با تاکسی های فرسوده زیادی مواجه شده اید که با کیفیتی نا مناسب در سطح شهر در تردد هستند.
این شرایط با همت بانک پارسیان و برخی از بانکها در حال اصلاح است.
اقدامات اثرگذاربانک پارسیان برای پرداخت تسهیلات نوسازی تاکسی های فرسوده
این طرح با اهداف متعددی در بانک پارسیان اجرا شد.
از اهداف اصلی این طرح کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها به ویژه شهر تهران، زیبا سازی فضای شهری، کاهش آلودگی صوتی و رفاه حال شهروندان و رانندگان تاکسی بود.
از طرفی در زمان اجرای این طرح، بخش خودروسازی نیز با تولید انبوه و کاهش تقاضا مواجه بود، که این طرح می توانست در رفع موضوع مزبور نیز موثر باشد.
در فاز اول این طرح، نو سازی 90 هزار دستگاه پیش بینی شد و خودروهای مشمول آن سمند و پژو 405 بود که سه بانک هرکدام به میزان 30 هزار دستگاه عهده دار پرداخت تسهیلات آن شدند، سقف تسهیلات قابل اعطا برای هر نفر در این طرح 200 میلیون ریال و سرجمع برای هر بانک مبلغ 6 هزار میلیارد از منابع داخلی برآورد گردید.
مکانیسم اجرایی طرح:
برای تسهیل کار، سازمان تاکسیرانی وارد عمل شد و سامانه ای طراحی و در بستر آن سامانه، اشخاص به بانک معرفی می شوند.
این طرح از اسفند ماه 94 آغاز و بدلیل استقبال خوب متقاضیان، سال های 95 و 96 هم این طرح تمدید شد.
از آنجاییکه متقاضیان مختار به انتخاب بانک بودند، بالغ بر 9هزار و 638 هزار مورد، بانک پارسیان را به عنوان بانک منتخب برگزیدند.
ازطرف دیگر 7 هزار و 635 پرونده در بانک تکمیل شد و از این تعدد 6 هزار و 609 فقره تسهیلات به حساب خودروساز واریز شد که بر این اساس متقاضیان تاکسی های خود را تحویل گرفتند.
هم اکنون نیز طرح برای کسانی که طی سال 96 افتتاح پرونده نموده اند در حال اجراست.
همچنین تاکنون برای حدود 7 هزار متقاضی با توجه به مبلغ تسهیلات (200 میلیون ریال)، بالغ بر1400 میلیارد ریال از منابع این بانک با نرخ سود 16 درصد به این طرح اختصاص داده شد.
بانک های دیگر نیز برای اجرای این طرح داوطلب شدند و بانک پارسیان بدلیل بسیج گسترده نیروها و توانایی ارایه خدمات، توانست نقش پررنگی ایفا نماید.
اشاره به بیمه پارسیان و حجم بالای درخواست متقاضیان
با عنایت به نقش بیمه ها در هنگام بروز خسارت و حوادث غیر مترقبه، بیمه پارسیان با پشتوانه ای از سابقه غنی و توانمندی در ایفای تعهدات ، با تعدیل حق بیمه قابل دریافت، به عنوان شرکت بیمه ای منتخب ایفای نقش نمود.
با اجرای این طرح حدود 10 هزار خانواده به بانک پارسیان متصل شدند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1867199 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.