خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 705550 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تأکید قاهره برشروط ۱۳‌گانه برای ازسرگیری روابط با قطر

فارس | بین‌الملل | چهارشنبه، 20 شهریور 1398 - 13:58
وزیر خارجه مصر با اشاره به ضرورت موافقت قطر با شروط ۱۳‌گانه چهار کشور عربی، تأکید کرد که در صورت عدم اجرای این خواسته‌ها، بحران قطر ادامه خواهد داشت.
قطر،روابط،كشور،مصر،عربي،شكري،شروط،بحران،خارجه،اجراي

وزیر خارجه مصر با اشاره به ضرورت موافقت قطر با شروط ۱۳‌گانه چهار کشور عربی، تأکید کرد که در صورت عدم اجرای این خواسته‌ها، بحران قطر ادامه خواهد داشت.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر می‌گوید که قطر هیچ گونه همکاری یا اهتمام واقعی برای حل بحران با چهار کشور عربی نداشته است.
شکری در مصاحبه با روزنامه سعودی «الشرق الأوسط»، با اعلام این مطلب افزود که در صورت عدم اجرای خواسته‌های عربستان، امارات و بحرین و مصر، بحران این کشورها با دوحه ادامه خواهد داشت.
وزیر خارجه مصر تصریح کرد که «صباح الأحمد» امیر کویت+ از جایگاه ویژه‌ای به دلیل تجربه و تلاش در زمینه ایجاد وحدت عربی برخوردار است اما چهار کشور مذکور نیز موضع روشنی دارند و ما تا کنون هیچ پاسخ مثبت و تمایلی از قطر برای اجرای خواسته‌های ۱۳‌گانه دریافت نکرده‌ایم و حال آنکه این خواسته‌ها به منافع ملت‌ها مرتبط است.
وی با اشاره به اینکه برخی سیاست‌ها به زیان ملت‌های ماست تأکید کرد، «تا زمانیکه قطر اهتمام عملی به این خواسته‌ها نداشته و مداخله در امور کشورهای دیگر را متوقف نکند، تغییری در مواضع ما رخ نخواهد داد.»
از خرداد ماه سال ۱۳۹۶ که چهار کشور عربی (عربستان، مصر، بحرین و امارات) روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کرده و محاصره این کشور از زمین، هوا و دریا را آغاز کردند.
کشورهای مذکور شروط ۱۳‌گانه‌ای را برای ازسرگیری روابط با قطر تعیین کرده‌اند که از جمله این شروط، کاهش روابط با تهران، توقف حمایت قطر از حماس و اخوان‌المسلمین و تعطیلی شبکه الجزیره است.
(جزئیات بیشتر)
شکری که اخیرا پس از تشکیل دولت جدید سودان به این کشور سفر کرده بود، درباره روابط بین خارطوم و قاهره نیز تصریح کرد که روابط دو کشور ویژگی خاص خود را دارد و روابطی فراتر از هر گونه روابط دیگر است و با توجه به سرنوشت مشترک و هدف واحد، این روابط متمایز بوده است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
khabirnews.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 705550 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.