خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 13 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیچ‌وخم تبدیل ارومیه به "شهر هوشمند" پایان ندارد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:39
تبدیل شهر ارومیه به یک شهر هوشمند سال‌هاست به‌عنوان یکی از شعارهای انتخاباتی و وعده‌های مدنظر اعضای شورای شهر در ادوار مختلف مطرح بوده اما پیچ‌وخم تبدیل ارومیه به شهر هوشمند پایان ندارد و در این سال‌ها هرازگاهی قدمی کوچک در این مسیر برداشته‌شده است.
دانشگاه،مشكلات،حسين،ارتباطات،حركت،كميته،شهروندان،ترافيك،ادار ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، مدت‌هاست موضوع شهر هوشمند به عنوان یک راهکار اساسی برای حل بسیاری از مشکلات ارومیه مطرح شده اما شتاب لازم برای تبدیل این شهر به یک شهر کاملاً هوشمند از سرعت کافی برخوردار نیست آن چنانکه خود متولیان امور شهری نیز از این وضعیت رضایت ندارند.
ارومیه به عنوان پایلوت شهر هوشمند انتخاب شده است
شهردار ارومیه با اعلام اینکه ارومیه به عنوان پایلوت شهر هوشمند انتخاب شده است می‌افزاید: در حال حاضر شهرداری ارومیه 23 وظیفه را بر عهده دارد که با حرکت به سمت شهر هوشمند و انجام این وظایف به‌صورت الکترونیک خواهیم توانست تا حد زیاد باعث کاهش ترافیک در شهر شویم.
ضرورت فرهنگ‌سازی برای تحقق شهر هوشمند ارومیه
یوسف پاشازاده از اساتید دانشگاه ارومیه نیز دراین‌باره معتقد است: اگر می‌خواهیم به سمت شهر هوشمند برویم، باید یکپارچه‌سازی کرده و با سازمان‌های فرادست در ارتباط باشیم.
ارزش شهر هوشمند به اشتراک اطلاعات است
معاون برنامه‌ریزی شهردار ارومیه و رئیس کمیته پژوهش شهرداری نیز می‌گوید: موازی کاری سازمان‌ها در حوزه شهر هوشمند یک آسیب جدی در انجام این کار است.
صادق حسین دوستی معتقد است: ارزش شهر هوشمند به اشتراک اطلاعات است، اشتراک‌گذاری اطلاعات درمان بسیاری از دردهای شهر است.
وی می‌افزاید: برای سهولت استفاده شهروندان، باید اپلیکیشن های شهروندی تجمیع شود و بهتر است کمیته یا دبیرخانه شهر هوشمند نگاه حاکمیتی داشته داشته باشد.
هوشمند سازی ارومیه با محوریت مارکتینگ باشد
عادل فتاحی می‌افزاید: سیستم‌های هوشمند یکی از ابزار شفافیت و عدالت است، اشتراک‌گذاری اطلاعات، حرکت با برنامه و از پایین به بالا در کنار آموزش و فرهنگ‌سازی شهروندی در تحقق شهر هوشمند مهم است بنابراین نبود زیرساخت‌ها و مراکز خدماتی ادارات و نهادها، سبب ایجاد سفرهای روزانه درون‌شهری و مشکلات ترافیکی می‌شود.
بر اساس گزارش و بر مبنای تصمیم اعضای کمیته شهر هوشمند مقرر شده رئیس آن انتخاب شده و برای ایجاد ستاد شهر هوشمند رایزنی‌هایی با استانداری آذربایجان غربی نیز آغاز شود تا در نهایت همه ارگان‌ها و نهادهای دولتی در ایجاد شهری هوشمند همکاری لازمه را با شهرداری ارومیه داشته باشند.