خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1848666 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

صنعت روغن پالم جا پای مافیای سیگار و الکل می‌گذارد

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:33
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است صنعت روغن پالم از روش‌های صنایع الکل و دخانیات برای سلامت نشان دادن محصول خود استفاده می‌کند.
مرتبط،صنعت،منتشر،تحقيقات،بهداشت،مصرف،روغن،پالم

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی؛
حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان صنعت روغن پالم از تاکتیک‌های مشابه صنایع الکل و دخانیات برای تاثیرگذاری روی تحقیقات مرتبط با عوارض سلامتی محصولات خود استفاده می‌کند.
به گزارش خبرنگار، سازمان بهداشت جهانی نتیجه مطالعه‌ای را منتشر کرده است کهاز تاکتیک‌های مشابه صنایع الکل و دخانیات برای تاثیرگذاری روی تحقیقات مرتبط با عوارض سلامتی محصولات خود استفاده می‌کند.
بر اساس مطالعه منتشر شده عوارض مصرف روغن پالم بر سلامت بدن پیچیده بوده اما در برخی تحقیقات نشان داده شده است که مصرف بالای روغن پالم خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی به‌علت گرفتگی و تنگی عروق را افزایش می‌دهد.
این مطالعه که با عنوان«صنعت روغن پالم و بیماری‌های غیرواگیر» منتشر شده است، محققان درخواست کردند تا تحقیقات و نظارت رگولاتوری بیشتری بر روی این صنعت ۶۰ میلیارد دلاری انجام شود چرا که به نظر می‌رسد لابی‌گری‌هایی بسیاری برای منحرف کردن نتایج تحقیقات مرتبط با صنعت پالم انجام‌ می‌شود.
مزارع روغن پالم به طور عمده در مالزی و اندونزی قرار دارند و وسعت این مزارع به اندازه کشور نیوزلند است و به نظر می‌رسد که به تدریج شاهد افزایش مصرف روغن پالم در دنیا باشیم چرا که بسیاری کشورها مصرف روغن با اسید چرب ترانس را کاهش داده‌اند و بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی از سال ۲۰۲۳ مصرف این روغن‌ها در دنیا ممنوع خواهد بود.
در کشور ما چند سال پیش استفاده از روغن پالم در لبنیات جنجال‌های بسیاری را به پا کرد و در نهایت در مورد مصرف پالم در لبنیات سختگیری‌ها بیشتر شد و واردات روغن پالم با کنترل بیشتری انجام می‌شود.
این مطالعه به کمک صندوق کودکان یونیسف، دانشکده بهداشت لندن و دانشگاه اکستر بریتانیا انجام و منتشر شده است.
منبع:Reuters
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1848666 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.