سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سهم تولیدکنندگان داخلی از بازار لوازم آرایشی بهدشتی تنها 30 درصد است

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:38
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: حجم بازار لوازم آرایشی بهداشتی که از نظر تولید ساده‌تر از دارو هست 12 هزار میلیارد تومان بوده و سهم تولیدکنندگان داخل کمتر از 30 درصد است.
مصرفي،نمايشگاهي،شركت،درصد،مجلس،ايجاد،تومان،نمايشگاه،داخل،صاد ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، طاهره چنگیز عصر امروز در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان اظهار داشت: بازار داروی ایران سالانه حدود 16 هزار میلیارد تومان است و از این میزان 97 درصد عددی و 70 درصد ریالی در کشور تولید می‌شود.
وی افزود: بازار تجهیزات پزشکی مصرفی 12 هزار میلیارد تومان است، از این 12 هزار میلیارد تومان متاسفانه تنها 30 درصد در داخل کشور تولید می‌شود، اگر توجه کنید الزاما همه این‌ها خاص نیستند مانند منسوجات مصرف در پزشکی که قابل تولید در داخل است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: حجم بازار لوازم آرایشی بهداشتی که از نظر تولید ساده‌تر از دارو هست 12 هزار میلیارد تومان بوده و سهم تولیدکنندگان داخل کمتر از 30 درصد است.
وی تصریح کرد: امیدوارم روزی برسد که با کمال افتخار بگوییم سهم استان اصفهان که در حال حاضر برای تجهیزات پزشکی و مصرفی عدد بالایی نیست و استان اصفهان مانند دیگر تولیدات به بیش از نصف افزایش دهد، در لوازم آرایشی و بهداشتی مصرفی نیز افزایش تولیدات آن هم در استانی که دیگر امیدی به کشاورزی و صنایع آبی ندارد داشته باشیم.
کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مصمم به حمایت از صنعت پزشکی است
حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان اظهار داشت: من وظیفه خود می‌دانم حمایت کامل کمیسیون بهداشت و درمان مجلس را از تولیدکنندگان و واردکنندگان اعلام کنم.
وی افزود: در برنامه‌های آینده، کمیسیون بهداشت و درمان مصمم است تا با همه توان از این صنعت دفاع کند، به این دلیل که سلامت مردم تحت تاثیر این صنعت است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با همه کم و کاستی‌هایی که وجود دارد و متاسفانه مشکلاتی که در سال آتی در ارتباط با تهدیدات اقتصادی وجود دارد باید همفکری کرده و از این زمان به خوبی گذر کنیم، من متاسف شدم فردی که فعال است و قصد کار دارد موانعی بر سر کارهای آن‌هاست.
وی تصریح کرد: ما در سرمایه‌گذاری بیمارستان شهرک سلامت فرصتی را از دست دادیم و مشابه این را در فرودگاه از دست دادیم، باید کاری کنیم که این فرصت‌ها را از دست ندهیم، با مدیریت و تجربه استاندار باید از این مسئله که با عنوان اصفهان سرمایه‌گریز از آن ذکر می‌کنند گذر کنیم و به عنوان استان جذب سرمایه معرفی شویم.
به دنبال ایجاد فضای مناسب برای تاجران اصفهان هستیم
بهمن حسین‌زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی با اشاره به ارتباط شرکت نمایشگاه‌ها با عرصه تولید، صادرات و واردات اظهار داشت: نمایشگاه می‌تواند یکی از زنجیره‌های اصلی تولید داخل در این شرایط تحریم باشد، شرکت نمایشگاه‌ها می‌تواند در عرصه واردات و صادرات نیز به صنعت تجهیزات پزشکی نیز کمک کند.
وی افزود: در این زمان می‌توانیم با کشورهای منطقه روابط را فعال کنیم، می‌توانیم به کشورهای منطقه تجهیزات پزشکی خودمان را ارائه دهیم و در این مسئله هم روی استان‌های اصلی حساب می‌کنیم، به دنبال ایجاد فضای مناسب برای تاجران اصفهانی هستیم، برای اینکه تقویم به درستی انجام شود شورای هماهنگی را در نظر داریم تا در یک جهت حرکت کنیم.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی خاطرنشان کرد: یکی از مباحث اصلی در کشور صنعت نمایشگاهی است، صنعت نمایشگاهی اشتغال بسیاری ایجاد می‌کند، این صنعت سبب اشتغال فراوان به غیر صادرات و وارد کردن تکنولوژی های نو دارد، سامانه های گمرکی را حمایت کنید که برخی تجهیزات را در قالب نمایشگاه هایی می توانیم وارد کنیم، تجهیزاتی که شاید در حالت عادی به ما نفروشند.
وی تصریح کرد: در نظر داریم که سایت‌های نمایشگاهی را شامل برخی معافیت‌ها کنیم، اصفهان هم نقش مهمی در صادرات کشور دارد و با همفکری با نمایشگاه‌های بین المللی در خارج از کشور فضای خوبی را برای اصفهان ایجاد می‌کنیم.
انتهای پیام/ ت