خبیر | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 705550 خبر

خلاصه‌ساز خبیر ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

عامل حمله تروریستی نیوزیلند از داخل زندان «نفرت پراکنی» کرده است

مهر | بین‌الملل | جمعه، 25 مرداد 1398 - 13:35
نخست‌وزیر نیوزیلند به «نفرت پراکنی» عامل حمله تروریستی به مسلمانان در دو مسجد شهر کرایست‌چرچ واکنش نشان داد.
متهم،زندان،نامه،نيوزيلند،زنداني،شهر،ارسال،حوادث،نوشته،داخل

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، مقامات نیوزیلند به دلیل سهل انگاری در عدم جلوگیری از انتشار نامه ای که متهم حوادث تروریستی ماه مارس در شهر کرایست‌چرچ از داخل زندان نوشته بود مجبور به عذرخواهی شدند.
این نامه که گفته می شود حاوی پیامی با ماهیت «نفرت پراکنی» است توسط «برنتون ترنت»، متهم به کشتار مرگبار مسلمانان در دو مسجد شهر کرایست‌چرچ در زندان نوشته شده و پس از ارسال به یکی از هوادارن وی به نام «الن» در اینترنت منتشر شده است.
نامه 6 صفحه ای که توسط متهم با دست نوشته شده داستان سفر سال ۲۰۱۵ میلادی وی به روسیه را شرح می دهد و در بخشی دیگر از آن بر ارادت زیاد فرد متهم به اوسوالد موسلی، یک فاشیست بریتانیایی تاکید دارد.
کریستین استیونسن، مدیر زندانی که فرد متهم در آن نگهداری می شود در این خصوص گفت: لازم است برای این اتفاق تلخ از کلیه افرادی که تحت تاثیر حوادث غم انگیز 15 مارس هستند و مستقیما از این حوادث تلخ لطمه دیده اند، عذرخواهی کنم.
از سوی دیگر، جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند با واکنش به این موضوع تصریح کرد: اداره زندان ها به نقص عملکرد خود اعتراف کرده است و فرد متهم نباید این اجازه را داشته باشد که پیام های نفرت بار خود را از داخل زندان به بیرون منتقل کند.
وزیر امور زندان های دولت نیوزیلند نیز اعلام کرده است که متهم پیش از ممنوعیت اجازه ارسال نامه، ۹ دست نوشته از داخل زندان ارسال کرده بود که مسئولان زندان تنها 2 نامه را توقیف کرده اند.
عامل کشتارهای مرگبار کرایست‌چرچ هم اکنون تحت تدابیر شدید امنیتی در زندانی واقع در آوکلند پرجمعیت‌ترین شهر در کشور نیوزیلند زندانی است و قرار است به اتهام کشتن ۵۱ مسلمان در دو مسجد این کشور محاکمه شود.
گفتنی است که وکلای فرد متهم به تازگی خواستار انتقال جلسه محاکمه وی از کرایست‌چرچ، شهر محل حادثه به آوکلند، شهری که وی در آن زندانی است، شده اند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
khabirnews.ir [favicon بیر] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 705550 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر صورت می گیرد. خبیر هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.