خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 951707 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کاظمی: تسهیلات اعطایی دولت تناسبی با خسارت وارده به سیل‌زدگان ندارد

فارس | سیاسی | چهارشنبه، 23 مرداد 1398 - 00:45
نماینده مردم پلدختر در مجلس گفت: تسهیلات اعطایی به سیل‌زدگان تناسبی با خسارت وارده به آنها ندارد و دولت باید متناسب با شرایط پیش‌آمده برای هر یک از استان‌های سیل‌زده تسهیلات در نظر گیرد.
پلدختر،تسهيلات،نماينده،مجلس،واردشده،خسارت،شوراي،اسلامي،بارندگي،…

نماینده مردم پلدختر در مجلس گفت: تسهیلات اعطایی به سیل‌زدگان تناسبی با خسارت وارده به آنها ندارد و دولت باید متناسب با شرایط پیش‌آمده برای هر یک از استان‌های سیل‌زده تسهیلات در نظر گیرد.
حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده حوزه انتخابیه خود گفت: در رابطه با ترمیم واحدهایی که در سیل آسیب جزئی دیده‌اند، کار ترمیم در حال انجام است، اما در مواردی که واحدهای مسکونی به طور کامل تخریب شده‌اند، مشکلات مختلفی بر سر راه تعیین مکان جدید برای ساخت واحدهای مسکونی وجود دارد که از جمله آن می‌توان به معارض بودن زمین‌های جانمایی‌شده و مشکلاتی از این دست اشاره کرد که اگر هم کاری برای جانمایی انجام شده با کندی همراه بوده است.
وی افزود: در ارتباط با راه‌ پلدختر به خرم‌آباد در قطعه اول پیمانکارش مشخص شده و کار به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپرده شده اما در سه قطعه دیگر هنوز پیمانکار مشخص نشده است.
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در رابطه با راه‌های روستایی اگرچه کار بازگشایی انجام شده اما هیچ بازسازی انجام نشده و با اولین بارندگی همه راه‌ها مسدود خواهد شد و از جمله مشکلات این راه‌ها این است که پل‌های موجود روی رودخانه‌های فصلی تخریب شده که تا زمانی که هوا گرم است مردم می‌توانند از کف رودخانه عبور کنند اما در فصول سرد سال که بارندگی داریم این رودخانه‌ها جاری خواهد بود و کار تردد از این مسیرها با مشکل مواجه خواهد شد.
کاظمی خاطرنشان کرد: تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای جبران خسارات چه در حوزه کشاورزی و چه برای اصناف پاسخگوی خسارات واردشده نیست و به عنوان مثال خسارت واردشده به یک هکتار باغ انجیر یک میلیارد است و دولت تنها 5 میلیون بلاعوض و 15 میلیون وام کم‌بهره برای این منظور در نظر گرفته است.
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: من در نامه‌های جداگانه به رئیس‌جمهور و وزیر کشور این نکته را مطرح کردم که اعطای تسهیلات به سیل‌زدگان به استان‌های مختلف باید متناسب با شرایط پیش‌آمده در آن منطقه و میزان خسارت واردشده به مردم باشد و این گونه نباشد که برای همه استان‌ها یک برنامه‌ریزی واحد انجام شده و برای همه یک نسخه نوشته شود.
انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 951707 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.