خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1848309 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

بهزیستی وظیفه‌ای برای ایجاد گرمخانه در همدان ندارد- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:38
معاون امور فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: راه‌اندازی گرمخانه و نظارت بر شرایط آن از وظایف شهرداری‌هاست و بهزیستی تکلیفی در این مورد ندارد.
قانون،مركز،وظيفه،ايجاد،شهرداري،بهزيستي،همدان،گرمخانه

امیر کوکاییان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: بر اساس قانون گرمخانه باید زیر نظر شهرداری اداره شود که در همدان هم همین طور است، اما بهزیستی به عنوان سازمان همکار، هرچند وقت یک‌بار فردی را به این مرکز اعزام کرده و افراد را غربالگری می‌کند.
وی بیان کرد: اگر کارشناس بهزیستی در غربالگری با مواردی چون افراد سالمند،معتادان متجاهر یا افراد معلول روبرو شود، آنها را به مراکز مرتبط چون آسایشگاه‌ها یا مرکز ترک اعتیاد معرفی می‌کند.
معاون امور فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان همدان با بیان اینکه مدیریت گرمخانه بر اساس قانون بر عهده شهرداری است، افزود: بهزیستی وظیفه ایجاد "شلتر" که سرپناه شبانه زنان معتاد است را بر عهده دارد درحالی‌که گرمخانه تنها ویژه افراد معتاد نیست و افراد بی‌خانمان و متکدی را هم شامل می‌شود.
روزگار ناخوش تنها گرمخانه همدان شهردار همدان: شهرداری مسئولیتی برای ایجاد گرمخانه ندارد کوکاییان مطرح کرد: این وظایف با مصوبه هیئت انجام‌گرفته و ماده 15 و 16 قانون مبارزه با مواد مخدر، تکلیف قانونی هر دستگاه‌ها را تعیین کرده که ایجاد کمپ ترک اعتیاد، شلتر و مراکز دی.آی.سی به بهزیستی واگذارشده است.
وی در مورد ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و مشاوره به ساکنان گرمخانه همدان هم اعلام کرد: بررسی وضعیت افراد از نظر ابتلا به بیماری و شرایط بهداشتی این مرکز با دانشگاه علوم پزشکی است و ما تنها کار غربالگری را انجام می‌دهیم.
کوکاییان در مورد اظهارات شهردار همدان مبنی بر اینکه "ایجاد گرمخانه وظیفه بهزیستی است نه شهرداری" تصریح کرد: ایجاد، مدیریت و نظارت بر این مرکز وظیفه بهزیستی نیست و اگر شهرداری این کار را وظیفه خود نمی‌داند، درست نیست و قانون تکلیف هر دستگاه را مشخص کرده است.
انتهای پیام/ تبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1848309 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.