خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1866479 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

امیدی که با باران در دل کشاورزان زنده شد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:38
در روزی که کشاورزان شرق اصفهان بار دیگر مطالبات خود را خواستار شدند، استاندار اصفهان از موافقت وزارت نیرو برای بازگشایی محدود سد زاینده رود خبر داد.
زنده،شرق،كشت،مطالبات،آبريز،حوضه،اسلامي،شوراي،استان،قانوني،رو ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، کشاورزان اصفهانی که به دنبال خشکسالی‌های اخیر و وضعیت حوضه آبریز زاینده رود، دچار مشکلات بسیاری برای کشت و کار شده‌اند امروز بار دیگر مطالبات خود و حقابه‌های قانونی‌شان را خواستار شدند.
در حالی که شبکه‌های معاند نظام جمهوری اسلامی به دنبال تحریک کشاورزان برای تجمع در پل خواجو بودند، اما کشاورزان متدین شرق اصفهان با تجمعی قانونی در مسجد گلزار خوراسگان، پای صحبت مسئولان مرتبط در حوزه آب نشستند.
آنچه که گفته و شنیده شد نوید روزهایی خوب برای زاینده رود تشنه و کشاورزان را می‌داد.
این کشاورزان در اظهارات خود بر جدایی از خط دشمنان نظام تاکید داشته و حقابه‌های قانونی خود را خواستار بودند.
یکی از کشاورزان شرق اصفهان گفت: ما به دنبال کسب حقابه قانونی خود از زاینده رود هستیم، ما کشاورزان در سال‌های اخیر روزهای سخت بسیاری را پشت سر گذاشتیم و در انتظار بازگشایی آب زاینده رود هستیم.
کشاورز دیگری تاکید کرد: ما به دنبال برهم زدن امنیت کشور نیستیم و خط خود را از بیگانگان جدا کرده‌ایم، هیچ یک از کشاورزانی که امروز در این تجمع قانونی گرد هم جمع شده‌اند به دنبال خوراک دهی به بیگانگان نیستند، ما همواره حامی ولایت فقیه، دولت، بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و کشورمان هستیم و اجازه سوء استفاده از مطالبات به حق خود را به هیچ بیگانه‌ای نمی‌دهیم.
اما در روزی که کشاورزان شرق اصفهان بار دیگر مطالبات خود را خواستار شدند، بارش رحمت الهی نیز استان اصفهان را دربرگرفت تا امیدها در دل اهالی این دیار زنده شود.
اما نوید خوش را استاندار اصفهان به کشاورزا نداد.
استاندار اصفهان عصر امروز در جمع خبرنگاران از موافقت وزارت نیرو برای بازگشایی محدود سد زاینده رود خبر داد.
عباس رضایی با اشاره به تلاش‌هایی که برای رفع مشکل کشاورزان شده است، گفت: با هماهنگی صنف کشاورزان و سازمان آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی، وزارت نیرو با حداکثر ریسک پذیرفته که آبی به مدت محدود برای کشت پاییزه در رودخانه جاری و سازی شود.
وی افزود: پیشنهاد این موضوع به تهران داده شده و امیدواریم هفته آینده این موضع در تهران هم قطعی شود، به این ترتیب در روزهای آینده مشخص می‌شود که آب چه روزی و برای چه مدتی در رودخانه زاینده رود جاری خواهد شد.
اما خبری که به تازگی از سوی نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز منتشر شد در کنار اخبار نویدبخش امروز می‌تواند امیدها را برای زنده شدن زاینده رود زنده کند.
تصویب تشکیل ستاد احیای زاینده رود که به دنبال پافشاری و پیگیری مستمر نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی می‌تواند شرایط را برای مدیریت بهینه آب در حوضه آبریز زاینده رود مهیا کند.
حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت وزیران به شورای عالی آب به عنوان مرجع هماهنگی سیاستگذاری در زمینه تأمین، توزیع و مصرف آب کشور مأموریت داده تا با تشکیل کارگروه‌هایی موضوع احیاء رودخانه زاینده رود و ساماندهی کمی و کیفی رودخانه کارون بزرگ و در صورت لزوم سایر رودخانه های مهم کشور را در دستور کار قرار دهد.
به این ترتیب امید می‌رود که با ادامه بارش‌های رحمت الهی و ایجاد زمینه مدیریت صحیح آب در حوضه آبریز زاینده رود، آب مورد نیاز کشاورزان برای کشت پیش‌رو فراهم شود و نیازهای آبی استان در تمامی بخش‌ها از جمله شرب، کشاورزی و صنعت نیز مهیا گردد.
انتهای پیام/ تبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1866479 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.