خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 01 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نرخ بیکاری در استان بوشهر کاهش یافت

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 22:38
استاندار با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های اشتغال در روستاها و شهرهای استان گفت: با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی نرخ بیکاری در استان بوشهر از 11.5 درصد در فصل پاییز گذشته، امسال به 10.8 درصد کاهش یافته است.
كاهش،اجراي،مشكلات،اشتغال،استاندار،اداري،كارآفرينان،گراوند،نر ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در جمع مدیران دستگاههای اجرایی استان بوشهر و شهرستان تنگستان، هدف از سفرهای شهرستانی را گره‌گشایی از مشکلات مردم دانست و اظهار داشت: سفرهای شهرستانی زمانی با ارزش است که ضمن برطرف شدن مسائل و مشکلات مردم، موانع و گره مشکلات اقتصادی و اشتغال‌‌زایی برداشته شود.
وی نرخ بیکاری تنگستان را زیبنده این شهرستان ندانست و تاکید کرد: 18 درصد نرخ بیکاری در تنگستان با این همه ظرفیت اقتصادی، کشاورزی، تولیدی، تجاری و کارآفرینی زیبنده تنگستان نیست و در این راستا فرماندار باید بر اساس ظرفیتهای شهرستان برنامه‌ریزی کند و زمینه کاهش نرخ بیکاری را فراهم کند.
استاندار بوشهر از افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: استان بوشهر جزء 16 استان در کاهش نرخ بیکاری معرفی شده به‌گونه‌ای که پاییز سال گذشته نرخ بیکاری استان بوشهر از 11.5 درصد امسال به 10.8 درصد کاهش یافته است.
گراوند با اشاره به اجرای طرح آبیاری نخیلات تنگستان افزود: مطالع این طرح توسط جهاد کشاورزی استان بوشهر انجام می‌شود تا طرحی برای آبیاری نخیلات تنگستان تهیه شود.