سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بی مهری به آموزش و پرورش در فضای مجازی/ تغییر و تحولات جدید در وزارتخانه طی چند روز آینده

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 21:40
نعمت‌الهی با اشاره به تغییر و تحولات در آموزش و پرورش گفت: در انتصاب جدید، مدیران مقید به اجرای سند تحول بنیادین منصوب می‌شوند.
وزارتي،اجتماعي،وزارت،تلاش،آموزي،حوزه،اجراي،سند،دانش،تحول،بسي ...

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛
به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، امیرعلی نعمت الهی قائم‌مقام و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش‌وپرورش در نشست فصلی مسئولان سازمان بسیج دانش آموزی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز که مظهر شجاعت و رشادت در کشور هستند، اظهار کرد: برنامه‌های موثری در وزارت آموزش و پرورش در حال اجراست که یکی از اصلی‌ترین آن‌ها اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و بسیج دانش آموزی هم قرارگاهی را برای اجرای سند تحول ایجاد کرده است؛ اعتقاد داریم که بسیج دانش آموزی می‌تواند کمک خوبی در اجرای سند تحول باشد.
وی افزود: بسیج دانش آموزان داوطلبانه برای اجرای سند تحول وارد شده است و این کار خوبی است البته نیاز داریم که سایر نهاد‌ها و دستگاه‌ها هم در اجرای سند تحول ورود داشته باشند.
تحولات در آموزش و پرورش برای بهبود جایگاه اجتماعی و سیاسی
نعمت الهی از تغییر و تحول در آموزش و پرورش در چند روز آینده خبر داد و تصریح کرد: تلاش داریم با انجام تغییرات، آموزش و پرورش را به جایگاه اصلی خود درعرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی برسانیم.
وی ادامه داد: بسیجیان به عنوان دلسوزان انقلاب می‌توانند در شاداب سازی مدارس و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی موثر باشند.
قائم‌مقام و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در جلسه‌ای که با شورای اجتماعی کشور داشتند ۲دستگاه آموزش و پرورش و سپاه پاسداران و بسیج را به دلیل فعالیت‌هایی که انجام دادند، مورد تفقد و تحسین قرار دادند، لذا در بحث ایجاد مودت، وحدت و روحیه مقاومت در دانش آموزان نیازمند همکاری بسیج هستیم.
وی بر تلاش برای تحقق اقتصادمقاومتی که از منویات رهبر معظم انقلاب است تاکید و اضافه کرد: مشکلات بسیاری در حوزه اقتصادی وجود دارد لذا باید همه تلاش کنند با اجرای اقتصاد مقاومتی مشکلات مرتفع شود و این فرهنگ در دانش آموزان نهادینه شود.
نعمت الهی با تاکید بر پرداختن به گفتگوی بین نسلی اظهار کرد: این برنامه باید تقویت شود و بسیج در این زمینه می‌تواند با آموزش و پرورش همکاری داشته باشد.
وی ادامه داد: برای ساماندهی املاک آموزش و پرورش نیازمند کار جهادی هستیم لذا می‌توانیم از ظرفیت‌های بسیج در این خصوص استفاده کنیم لذا هر جا که نیاز به همکاری بسیج باشد شرایط آن را فراهم خواهیم کرد.
انتصاب افراد مقید به سند تحول در آموزش و پرورش
قائم‌مقام و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در انتصابات اخیر آموزش و پرورش تلاش کردیم افرادی انتخاب شوند که انقلابی، مقید به اجرای سند تحول و منویات مقام معظم رهبری و همراه با دولت تدبیر و امید باشند، لذا آموزش و پرورش با این نگاه مدیران را انتخاب می‌کند.
وی بر تقویت وحدت بسیج و سایر تشکل‌های دانش آموزی تاکید کرد: در فضای مجازی نسبت به آموزش و پرورش بی مهری می‌شود لذا اگر نقد سازنده باشد خیلی خوب است، اما بی مهری‌ها یاس را در آموزش و پرورش تقویت می‌کند لذا در این برهه از زمان نیازمند همراهی همه مسئولان و مردم هستیم.
انتهای پیام/