خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 23 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش نارضایتی مردم آمریکا از مداخلات واشنگتن در کشور‌های دیگر/ سایه تعطیلی مجدد بر سر دولت ترامپ

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | جمعه، 12 بهمن 1397 - 12:56
کارشناس مسائل آمریکا گفت: اگر کنگره آمریکا از پرداخت هزینه ساخت دیوار مرزی مکزیک امتناع کند، باز هم دولت آمریکا تعطیل می‌شود.
آمريكا،كشور،دولت،خارجي،نارضايتي،مسائل،سياست،مداخلات،كارشناس، ...

خلاصه خبر

همچنین تعطیلی دولت فدرال این کشور باعث بیکاری ۸۰۰ هزار نفر در این کشور شده است.
کارشناس مسائل آمریکا ادامه داد: ناگفته نماند که ناکارآمدی مدیریت داخلی، ترجیح مواضع حزبی بر منافع مردم، هزینه‌های تحمیل شده بر مالیات دهندگان آمریکایی و همچنین هدر دادن منابع ایالات متحده در خارج از کشور به سبب لشگرکشی‌ها و مداخلات سیاسی در کشور‌های دیگر هم به این نارضایتی‌ها دامن زده است؛ بنابر این این نارضایتی به طور ریشه‌ای در مورد آمریکا وجود داشته اما دولت ترامپ به دلیل نوع سیاست‌هایی که داشته در حال حاضر نارضایتی ها را بیشتر نشان داده و محبوبیت ترامپ هم به کمترین میزان در بین روسای جمهور آمریکا رسیده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا پس از بازگشایی دولت در آمریکا عدم رضایت مردم این کشور از بین خواهد رفت؟
گفت: شاید به طور مقطعی کمی از تلاطم نارضایتی‌ها کاسته شود، اما بازگشایی دولت آمریکا موقتی بوده و سایه تعطیلی مجدد کماکان روی سر این دولت وجود دارد.
همچنین در دو هفته آینده اگر مجددا کنگره از پرداخت هزینه ساخت دیوار مرزی مکزیک امتناع ورزد بازهم دولت تعطیل شده و ترامپ هم تهدید کرده که وضعیت اضطراری در آمریکا اعلام خواهد کرد.
در حال حاضر شاهد هستیم که آمریکا ۱۷ سال در افغانستان حضور نظامی داشته و در مداخلات عراق، غرب آسیا و شرق آسیا نیز حضور دارد.