خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 20 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قالیباف: موضوع فیلترینگ را سیاسی کرده‌ایم

ایسنا | سیاسی، استان‌ها | جمعه، 12 بهمن 1397 - 12:30
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در بحث فیلترینگ به جای حل و فصل، این موضوع آن را سیاسی کرده‎ایم وگرنه فیلترینگ در همه کشورها وجود دارد.
نظام،قاليباف،بحث،موضوع،فيلترينگ،چهل،مصلحت،كشوري،تشخيص،مجمع،ف ...

خلاصه خبر

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در بحث فیلترینگ به جای حل و فصل، این موضوع آن را سیاسی کرده‎ایم وگرنه فیلترینگ در همه کشورها وجود دارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: البته ما ضعف‌هایی هم داریم و این ضعف‌ها در گرایشات و اعتقادات نیست بلکه در حوزه ساختاری است اینجاست که در چهلمین سالگرد انقلاب باید به آن بپردازیم و متأسفانه یکی از اشکالات جدی ما این است که از دولت‌سازی و اداره کشور مدلی را طراحی نکردیم.
قالیباف ادامه داد: ما ۱۲ هزار قانون داریم که در تضاد هم هستند که قانونمندان قانون شکن از همه این قانون‌ها استفاده کرده و از وام‌های کلان بهره مند می‌شوند ولی کسی که ۵ میلیون وام درخواست دارد نوبت به او نمی‌رسد.
وی با تاکید بر اینکه مشکل ما نداشتن منابع انسانی و مالی نیست بلکه ناکارآمدی است، خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه محل حل مشکلات جامعه، حکومت و مشکلات بین جامعه و حکومت است.
آمریکا وقتی نتوانست هژمونی و سیطره خود را با شورای امنیت، سازمان ملل، بانک جهانی و قدرت سخت در ایران پیاده کند رویکرد خود را به قدرت نرم و هوشمند تغییر داد و بحث FATF را مطرح کرد.
اساس مذاکره با آمریکا را نظام تصمیم گرفت ولی در چگونگی، اجرای مذاکره را به روش مبارزه انجام ندادند.