خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 24 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

2500 میلیارد تومان پروژه در خراسان رضوی همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 12 بهمن 1397 - 12:27
استاندار خراسان رضوی گفت: 2500 میلیارد تومان پروژه در خراسان رضوی همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
كشور،جنگ،استان،رزم،حسيني،برق،انقلاب،رضوي،10،حوزه،توليد،خراسا ...

خلاصه خبر

رزم حسینی افزود: امروز در جایگاهی قرار داریم که زیرساخت‌های کشور آباد است و 6 برابر قبل انقلاب جاده و اتوبان ساخته شده و اکثر روستاهای ما جاده آسفالته دارند و در این مدت راه آهن کشور، 2 برابر افزایش یافته و در حوزه بنادر نیز توسعه داشته‌ایم؛ ظرفیت بنادر برای تخلیه بارگیری و صادرات کالا، 20 برابر افزایش یافته است؛ قبل از انقلاب 13 سد داشتیم و امروز 400 سد در کشور داریم.
آل‌هاشم: ایران انقلابی از ژاندارم آمریکا در منطقه به قدرت برتر جهانی تبدیل شده است وی بیان کرد: تمام تولید برق در کشور 7500 مگاوات بوده و امروز 80000 مگاوات برق تولید می‌کنیم و به برخی کشورها نیز برق صادر می‌کنیم؛ فراموش نکنید در دوره جنگ خاموشی فراوانی داشتیم و امروز در صنعت برق و نیروگاهی خودکفا هستیم؛� امروز نزدیک 80 درصد کشور زیر پوشش گازرسانی هستند.
وی گفت: حدود 4 هزار میلیارد تومان عملیات جدید نیروگاهی در استان کلید خورد و 1000 مگاوات برق به ظرفیت ما اضافه شد و امروز این استان صادرکننده برق نیز است.درصدد هستیم فضای استان را در جهت وحدت یکپارچه برای توسعه قرار دهیم و تمام ارکان حکومت در استان باید پای کار باشند.