خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 20 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روایت تسنیم از ‌‌لحظه‌هایی زیبا در یادواره گردان 154 حضرت علی‌اکبر(ع)

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 12 بهمن 1397 - 12:21
یادواره فرماندهان، سرداران و شهدای گردان 154 حضرت علی‌اکبر(ع) با گرامیداشت نخستین سالروز شهادت پاسدار "احمد شوهانی"، جانباز دفاع از حرم و شهید مدافع وطن، همزمان با نخستین شب از دهه نورانی فجر در حسینیه امام خمینی(ره) همدان برگزار شد.
شهيد،گردان،دفاع،154،حرم،يادواره،همسر،مادر،شهدا،تجليل،مدافع،م ...

خلاصه خبر

این برنامه که مدت‌هاست به همت رزمندگان گردان برگزار می‌شود از بزرگ‌ترین محافلی است که یادگاران هشت سال حماسه را گرد هم جمع می‌کند تا برای ساعتی دل از دنیای فانی برکنیم و ملکوتی شویم.
این بار هم یادواره گردان 154 با حضور خانواده محترم و معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران به ویژه یادگاران کوچگ پاسدار شهید "احمد شوهانی" برگزار شد، شهیدی که 7 بهمن 96 در دفاع از میهن و در جریان درگیری با گروهک تروریستی داعش به شهادت رسید.
تجلیل از خانواده شهدا و رزمندگان از دیگر بخش های زیبای مراسم بود، اما این بار نه مسئولان که بزرگ مادران شهدا برای تقدیر آمده بودند.
رزمنده ای که سهم خود را از انقلاب نخواست و حالا راننده تاکسی شده است.
مادر شهید رضا سیاهرنگ که در عملیات "نصر4" به شهادت رسیده و محمد ترکمنی، رزمنده گردان 154 و جانباز مدافع حرم هم در این مراسم مورد تجلیل قرارگرفتند.
به گزارش تسنیم، گردان 154 حضرت علی‌اکبر (ع) در بیشتر عملیات‌های دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان خط‌شکن عمل کرده و در 16 عملیات و مناطق پدافندی جنوب و غرب کشور مأموریت‌های موفقی داشته است.