خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 20 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

معوقات بانکی ۲ برابر بیشتر از ارقام روی کاغذ است

ایسنا | اقتصادی، استان‌ها | جمعه، 12 بهمن 1397 - 12:19
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به اینکه مهم‌ترین مشکل نظام بانکی معوقات است، گفت: اگر هزینه یک بانک افزایش می‌یابد به علت معوقات آن است. معوقات سیستم بانکی ممکن است روی کاغذ ۱۰ تا ۱۵ درصد تعریف شود اما در عمل این معوقات به بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد می‌رسد.
بانك،درصد،ميزان،تسهيلات،بانكي،پرداخت،معوقات،تومان،منابع،نرخ، ...

خلاصه خبر

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به اینکه مهم‌ترین مشکل نظام بانکی معوقات است، گفت: اگر هزینه یک بانک افزایش می‌یابد به علت معوقات آن است.
معوقات سیستم بانکی ممکن است روی کاغذ ۱۰ تا ۱۵ درصد تعریف شود اما در عمل این معوقات به بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد می‌رسد.
سهم امسال از این میزان، یک میلیون نفر بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان بوده که پرداخت شده است؛ یعنی سال ۱۳۹۷ یکی از پربازده‌ترین سال‌ها در خصوص اعطای وام قرض‌الحسنه برای این بانک به شمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه نسبت معوقات بانکی کشور در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران یک درصد است، بیان کرد: این میزان در کل بانک‌های دنیا حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد است؛ البته شایان ذکر است که سهم معوقات خراسان رضوی در این بانک دو دهم درصد بوده که در رده بالاترین بانک‌ها در خصوص پایین بودن معوقات قرار گرفته است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در خصوص پرداخت تسهیلات وام ازدواج و کمیته امداد عنوان کرد: تسهیلات ازدواج به ۲۰۰۰ نفر وام ۱۵ میلیون تومانی و بعضاً ۳۰ میلیون تومانی پرداخت شده است.
وی در خصوص پرداخت تعداد تسهیلات اعطایی طی سه سال اخیر تصریح کرد: در سال ۱۳۹۵ حدود ۴۵۰ هزار فقره، سال گذشته حدود ۷۵۰ هزار فقره و در سال جاری یک میلیون فقره وام پرداخت شده است که رشد منطقی و بسیار بالایی تلقی می‌شود.