خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 24 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استاندار کرمان: از هر سه جوان در استان کرمان یک‌نفر بیکار و جویای کار است

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 12 بهمن 1397 - 12:18
استاندار کرمان با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز استان و کشور اشتغال و بیکاری است، گفت: از هر سه جوان در استان یک‌نفر بیکار و جویای کار است.
كشور،اسلامي،انقلاب،استان،كرمان،بيكاري،ايران،اشاره،دنيا،فدايي ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز استان و کشور اشتغال و بیکاری است و توجه به مشکلات بیکاری جزو اولویت‌های دولت در استان و کشور است گفت: بر اساس آمار سرشماری سال 95 حدود 117 هزار نفر در استان جویای کار هستند که حدود 94 هزار نفر آنها در سن 19 تا 25 سال قرار دارند و یعنی از هر سه جوان در استان یک‌نفر بیکار و جویای کار است.
فدایی با اشاره به اینکه برای رفع بیکاری در استان برنامه داریم افزود: با توجه به این مشکل در کشور و استان با یک بررسی می‌بینیم که وضعیت بیکاری استان و کشور از سایر کشورهای دنیا بدتر نیست.
وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان 11.5 درصد جمعیت فعال استان است و متوسط بیکاری در کشور 12.2 درصد است که کرمان از سطح کشور وضعیت بهتری دارد گفت: وضعیت بیکاری کشور در ارتباط با سایر کشورهای دنیا از جمله کشورهای اروپایی بهتر و یا در یک سطح است.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه برای اینکه شغل ایجاد شود روش‌های مختلفی وجود دارد که آنها را بررسی کرده‌ایم بیان کرد: یک روش اشتغال در دستگاه‌های دولتی است که امروز برای آن محدودیت وجود دارد و بر اساس قانون دولت در حال کوچک‌سازی و چابک‌سازی است.
وی با بیان اینکه برای کل جامعه اشتغال دولتی هزینه زیادی دارد افزود: خوداشتغالی و مهارت‌آموزی یک روش است که هر فردی که دارای مهارت باشد بیکار نخواهد ماند.