خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آمریکا: کره‌شمالی مصمم به نابودی مراکز غنی‌سازی خود است

ایسنا | بین‌الملل | جمعه، 12 بهمن 1397 - 12:17
استفن بیگان، نماینده ویژه آمریکا در امور کره‌شمالی می‌گوید، پیونگ‌یانگ بنا به نابودی همه مراکز غنی‌سازی اورانیوم خود دارد. بیگان این اظهارات را تنها یک روز پس از آن اعلام کرد که دونالد ترامپ از ارزیابی سالانه نهادهای امنیتی آمریکا درباره کره‌شمالی و ایران به شدت انتقاد کرده بود.
آمريكا،كشور،كيم،كره،شمالي،ويتنام،اجلاس،رهبر،ديدار،دونالد،فور ...

خلاصه خبر

او افزود: آمریکا مذاکراتی با کره شمالی برای تدوین طرح نقشه راهی برای مذاکرات قبل از اجلاس رهبران دو کشور در پایان فوریه خواهد داشت.
ترامپ که روز پنج‌شنبه در دفتر کار خود در کاخ‌سفید سخن می‌گفت تاکید کرد به زودی تاریخ و مکان ملاقات دوم خود با کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی را اعلام خواهد کرد.
به گزارش بی‌بی‌سی، دو رهبر سال گذشته در دیداری پر سر و صدا در سنگاپور بحث و گفت‌وگو کردند که نخستین اجلاس در نوع خود در تاریخ روابط واشنگتن و پیونگ‌یانگ بود.
بیگان افزود: ترامپ و کیم جونگ اون قصد دارند اواخر فوریه نشست داشته باشند و ما امیدواریم مذاکراتی در سطح کاری با شرکای کره شمالی قبل از اجلاس ترامپ و کیم داشته باشیم تا طرح نقشه راهی برای مذاکرات ارائه کنیم.
دیدار قبلی کیم و ترامپ در ماه ژوئن سال گذشته - هفت ماه پیش - در سنگاپور برگزار شد و هر دو طرف نسبت به پیشرفت سریع در حل مشکلات موجود و بهبود روابط بین کره شمالی، آمریکا و متحدانش ابراز امیدواری کردند.