خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 23 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تجلیل از حامیان خانواده‌های مدافعان حرم

ایسنا | فرهنگی و هنری، استان‌ها | جمعه، 12 بهمن 1397 - 12:13
نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید دارد که برخی هنوز دلشان می‌خواهد در جامعه غفلت حاکم باشد و بعضی جز تسلیم در برابر ظلم راهی مقابل خود نمی‌بینند، حال آنکه انقلاب اسلامی ایستادگی در برابر ظلم را به ما درس داد.
مدافعان،حرم،الله،حريم،انقلاب،شهدا،آل،دفاع،اسلامي،مدافع،پزشكي ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، پنجشنبه ۱۱ بهمن آیت الله لطف الله دژکام در گردهمایی پزشکان و پیراپزشکان ایثارگر با خانواده شهدا و ایثارگران مدافع حرم استان فارس، ضمن قدردانی از پزشکان و افرادی که از خانواده مدافعان حرم حمایت می‌کنند، افزود: در دین مبین اسلام به یگانگی، برادری، دوستی و محبت تاکید زیادی شده که خوشبختانه برگزاری این جلسات حاکی از این برادری و دوستی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب ما انقلابی جهانی و شیعی است، گفت: همه در برابر مدافعان حرم و خانواده‌های آنها مسئولیم و این وظیفه کوچکی است که در مقابل این مدافعان و بازماندگان شهدا انجام می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از اعلام آمادگی دانشگاه برای حمایت از بازماندگان شهدای مدافع حرم خبرداد.
راه‌اندازی کانون مدافعان حریم آل الله در فارس
سردار سیروس سجادیان ضمن گرامیداشت یاد شهدا و تبریک پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با شکل‌گیری یگانی در ایام شهادت حضرت زهرا (س) نام مقدس فاطمیون برآن یگان نهاده شد، یگانی که رزمندگان آن بعضاً" فرزندان پدرانی هستند که در هشت سال دفاع مقدس، برای دفاع از انقلاب اسلامی با داعش زمان یعنی حزب بعث عراق جنگیدند.
سردار سجادیان با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شهدا و خانواده‌های مدافع حرم گفت: همانند زمان جنگ جمعی از دوستان برای تقویت تفکر بسیجی در جامعه در صدد تشکیل کانونی هستند تا بتوانند همراه با سازمان‌ها و نهادهای رسمی کشور خدماتی را به خانواده‌های معزز شهدا، رزمندگان و جانبازان ارائه دهند از این رو در صدد تشکیل کانون حامیان مدافعان حریم آل الله برآمدند.
جانشین سابق مرکز مطالعات راهبردی ناجا در خصوص اهداف تشکیل این کانون گفت: همکاری با سازمانها و نهادهای کشوری و لشکری برای خدمت رسانی به مدافعان حریم آل الله، حمایت همه جانبه از مدافعان حریم آل الله و خانواده‌های آنها در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، تربیتی، آموزشی، بهداشت و درمان، حمایت حقوقی از ایثارگران و خانواده‌های مدافعان حریم آل الله در مراجع قضائی، انتظامی، سازمانها و سایر نهادها، انجام مشاوره حقوقی و خانوادگی، سازماندهی و تقویت داوطلبانه در حوزه حمایت از مدافعان حریم آل الله، توسعه اندیشه و تفکر بسیجی و جهادی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی و گرد آوری و نشر ایثارگری‌های مدافعان حریم و …از دیگر اهداف این کانون است.