خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 23 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دیده‌بان حقوق بشر: دولت میانمار از "قوانین سرکوب‌گرانه" علیه منتقدان استفاده می‌کند

ایسنا | بین‌الملل | جمعه، 12 بهمن 1397 - 12:04
دیده بان حقوق بشر امروز (جمعه) اعلام کرد، دولت میانمار از قوانین سرکوب‌گرانه برای تحت پیگرد قرار دادن منتقدان استفاده می‌کند.
ميانمار،دولت،پيگرد،حقوق،گزارش،قرار،سوچي،آنگ،سان،بان

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، این گزارش از سوی دیده بان حقوق بشر در حالی منتشر شده که امیدواری‌ها درباره برقراری حکومتی دموکراتیک تحت امر آنگ سان سوچی، رهبر دموکراسی خواه میانمار در این کشور که مدت‌های طولانی در دست خونتای نظامی بوده، رنگ می‌بازد.
لیندا لاکدیر، مشاور حقوقی در امور آسیا در دیده بان حقوق بشر و یکی از نویسندگان این گزارش در بیانیه‌ای آورده است: آنگ سان سوچی و حزب لیگ ملی برای دموکراسی میانمار قول یک میانمار جدید را داده بودند اما دولت هنوز سخنران‌ها و منتقدان صلح طلب و معترضان را تحت پیگرد قرار می‌دهد و از بازبینی قوانین سرکوب‌گرایانه قدیمی ناکام مانده است.
این گروه حقوق بشری در ادامه آورده است: دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی تغییرات کمی را در راستای این قوانین سرکوب گرایانه انجام داده و همچنان از قوانین سخت‌گیرانه، مبهم و گسترده برای تحت پیگرد قرار دادن منتقدان صلح طلب و تجمعات صلح‌آمیز استفاده می‌کند.