خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 25 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امروز دولت بر پایه اسلام ناب محمدی حرکت می‌کند

مهر | استان‌ها | جمعه، 12 بهمن 1397 - 12:03
اهواز ـ استاندار خوزستان گفت: امروز دولت تدبیر و امید با اعتدال و دوری از افراط و تفریط همواره بر پایه خط اسلام ناب محمدی که بر مبنای اعتدال است حرکت می کند.
اسلامي،انقلاب،خوزستان،امام،شريعتي،استاندار،خميني،ايران،خدمتگ ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز در مراسم تجدید بیعت مدیران خوزستانی با آرمان‌های انقلاب اسلامی در بیت نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با تبریک آغاز چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: دهه فجر انقلاب اسلامی و دوازدهم بهمن ماه ۵۷ نقطه عطفی برای اسلام فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است، آنجا که خمینی کبیر به همراهی مردم به مبارزه با ظلم و طاغوت پرداخت و نهضت مردمی انقلاب اسلامی که بر پایه عدل علی (ع) و مبارزه با استکبار جهانی و دست رد بر شرق و غرب بود بنا نهاده شد.
وی افزود: معمار کبیر انقلاب یک رهبر وارسته و در نوع خود بی نظیر برای جامعه ستم دیده بود، امام خمینی یک امت بود که توانست ملتی را با خود علیه ظلم و جور همراه و روشنگری های خود را بر طاغوت زمانه روا سازد.
شریعتی ادامه داد: امام (ره) حکومت را نه در قلدری و نه در اشرافی گری می دانست، امام خمینی در انقلاب اسلامی به دنبال مشروعیت مردم‌سالاری دینی بر پایه میهن دوستی بود، آنجا که استعمار و استثمار را به شدت نکوهش کرد و افیون ملت ها می دانست.