خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 20 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کتاب ردیف میرزا عبدالله برای سنتور تجدیدچاپ شد

مهر | فرهنگی و هنری، فرهنگی و هنری | جمعه، 12 بهمن 1397 - 11:52
کتاب «ردیف میرزاعبدالله برای سنتور براساس اجرای مجید کیانی به آوانگاری شهاب مِنا، با نت‌نویسی کامپیوتری، صفحه‌بندی و ویرایش جدید، تجدید چاپ شد.
رديف،موسيقي،كتاب،اجراي،سنتور،آوانگاري،درس،حاضر،ميرزاعبدالله، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «ردیف میرزاعبدالله برای سنتور براساس اجرای مجید کیانی»، به آوانگاری شهاب مِنا، با نت‌نویسی کامپیوتری، صفحه‌بندی و ویرایش مجدد، توسط مؤسسه‌ فرهنگی-هنری ماهور تجدید چاپ شد.
آوانگار در کتاب حاضر اجرای مجید کیانی را به خط نت برگردانده است به‌قسمی که آوانگاری، ضمن تدقیق و ثبت جزئیات ملودیک، با تمهیداتی، جنبۀ کاربردیِ خود را نیز حفظ کند.»
کتابی که به دقت وسواس‌گونه‌ای پیش از انتشارش دوبار کامل و یک‌سوم آن سه‌بار آوانگاری شده است تا آوانگار رضایت بر انتشارش داده و مرارت‌های فراوان در راه آماده‌سازی فنی آن_ تا پای ترک جان_ متحمل شده و حاوی آوانگاری اجرای استادی است که در نواختن ردیف میرزاعبدالله با شیوه‌ مضراب‌گذاری پیشینیان تخصصی بی‌بدیل دارد و اجرای او حدود سی سال است به‌عنوان مرجع درس ردیف برای ساز سنتور در دوره‌ کارشناسی موسیقی در دانشگاه‌های ایران مورد استفاده است و دیگرانی که ایشان نیز در این راه قدم گذارده‌اند و کتاب منتشر کرده‌اند به‌طور مستقیم نزد وی قسمتی از این ردیف را آموخته‌اند یا غیرمستقیم از اجرای او در تنظیم این ردیف برای سنتور بهره برده‌اند.