خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 23 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«سال دوم دانشکده من» از چه می‌گوید؟/ اعترافات ذهن عاشق‌پیشه من

مهر | فرهنگی و هنری | جمعه، 12 بهمن 1397 - 11:48
صدرعاملی با «سال دوم دانشکده من» نشان می‌دهد که درک درستی از روابط نسل جوان به خصوص در حوزه زنان و دختران جوان دارد و این درک با ورود و تولد نسل جدید به‌روز می‌شود.
صدرعاملي،فيلم،مهتاب،دانشكده،آوا،منصور،فيلمساز،اعتراف،حتا،اته ...

خلاصه خبر

مخاطب این اتهامات هم کسی جز قهرمان اصلی فیلم نیست؛ دختر جوانی به نام مهتاب، دانشجوی سال دوم دانشکده ریاضی.
اطلاعات را قطره‌چکانی به تماشاگر پیش‌کش می‌کند.
صدرعاملی از طریق کنش‌های خلاقه میان کاراکترها و دیالوگ‌های هدفمند ردوبدل شده در کمترین زمان بدون اینکه ریتم قصه بیفتد این کار را انجام می‌دهد.
تماشاگر از طریق صحبت‌های مادر مهتاب با شخصیت منصور و نسبت خانوادگی آن‌ها آشنا می‌شود و از دیالوگ‌های دونفره مهتاب و منصور به رابطه میان آوا و علی و همچنین کیفیت آن پی می‌برد.
برگ برنده شخصیت‌پردازی فیلساز در گام بعدی است؛ مواجه مستقیم تماشاگر با خود کاراکتر و دیدن تناقض میان آنچه درباره آن‌ها شنیده و آنچه اکنون می‌بیند و حال باید به قضاوتی سخت بنشیند.
کاراکترها بیشتر بر اساس غریزه‌شان که داشتن یک حس خوب به هر قیمتی است پیش می‌روند تا آن چیزی که عقل و منطق و سنت و عرف جامعه حکم می‌کند و حتا از اعتراف به این هوس‌های عاشقانه هم ابایی ندارند.
همچنین این فیلمساز در اکثر ساخته‌های خود از تمام طبقات اجتماعی در پیشبرد قصه خود بهره می‌برد و این مساله به خصوص در «سال دوم دانشکده من» بسیار پررنگ است.
کاراکترهای صدرعاملی در این فیلم با ذهن خود درگیرند و برآیند این درگیری‌هاست که قصه فیلم را جلو می‌برند.