خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 24 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ترامپ: مذاکره با کنگره درباره دیوار اتلاف وقت بود/از زمان روی کار آمدن خسارت مالی زیادی دیده‌ام

ایسنا | بین‌الملل | جمعه، 12 بهمن 1397 - 11:35
رئیس جمهوری آمریکا ضمن پرداختن به بسیاری از مسائل خارجی و داخلی اعلام کرد که از مذاکرات با کنگره بر سر ساخت دیوار مرزی دست کشیده و می‌خواهد آن را خودش بسازد.
آمريكا،جمهوري،رئيس،ادامه،كنگره،انتخابات،دادستان،رد،رياست،تحق ...

خلاصه خبر

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تحقیقاتی را که بیشتر دوران ریاست جمهوری‌اش را درگیر کرده، مورد انتقاد قرار داد و گفت که وکلایش از سوی معاون دادستان کل این اطمینان را به دست آورده‌اند که رئیس جمهوری هدف این تحقیقات نیست.
ترامپ گفت: معاون دادستان کل آمریکا به وکلایم گفته که من هدف نیستم اما اگر هم این مساله مطرح شود مشخص نیست آیا این موضوع برای جلسه استماع استیضاح احتمالی به کنگره ارجاع داده شود.
ترامپ ادامه داد، هرگز با معاون دادستان کل درباره ویکی‌لیکس و ایمیل‌های سرقتی دموکرات‌ها که در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ مطرح شد، صحبت نکرده است.
ترامپ در ادامه مصاحبه خود با نیویورک تایمز همچنین گفت که راد روزنستاین، معاون دادستان کل آمریکا به وکلایش اطمینان داده که رئیس جمهوری آمریکا هدف تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا قرار نمی‌گیرد.
رئیس جمهوری آمریکا به مساله احضار روسای اطلاعاتی خود شامل دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی آمریکا به کاخ سفید اشاره کرد چون آنها در جلسه کنگره به قانونگذاران مسائلی را گفته بودند که برخلاف گفته‌ها و عملکرد ترامپ در زمینه سیاست خارجی بود.