خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 20 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تکرار/موسوی‌لاری: برجام معاهده آسمانی نبود و اشکالاتی داشت

تسنیم | سیاسی | جمعه، 12 بهمن 1397 - 11:13
نایب رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با تأکید بر اینکه برجام یک معاهده آسمانی نبود، گفت: قطعا این قرارداد نیز مشکلاتی داشته است.
قانون،اصلاحات،انقلاب،شوراي،جامعه،كشور،مجلس،نايب،اعتماد،تأكيد ...

خلاصه خبر

حجت‌الاسلام موسوی‌لاری افزود: یکی از شاهکارهای حضرت امام(ره) این بود که ساختارهای انقلاب به سرعت پس از انقلاب ایجاد و به رأی مردم گذاشته شد.
وی گفت: اصل هفت قانون اساسی اداره کشور را به دست مردم اعلام می‌کند، این قانون در اصول متعدد پایبندی نظام به اصل مردم را تأکید می‌کند.
وی با بیان اینکه دو نهاد شورای نگهبان و دولت در برگزاری انتخابات مؤثر هستند، گفت: تداخل این دو وظیفه موجب می‌شود که مجلس نقش خود را از دست بدهد، یعنی مجلس که صلابت خود را از دست می‌دهد، از آنجا که لایحه اصلاح قانون امروز در مجلس در حال بررسی است، از نمایندگان مجلس درخواست می‌کنم که قانون انتخابات را به گونه‌ای اصلاح کنند که نه ناظر در کار مجریان دخالت کند و نه مجریان نقش ناظران در انتخابات را نادیده بگیرند.
وزیر کشور دولت اصلاحات با بیان رمز موفقیت اصلاح‌طلبان در انتخابات‌های اخیر گفت: ما تلاش کردیم تا با به رسمیت شناختن اختلاف سلیقه‌ها، 28 حزب اصلاح‌طلب را زیر یک سقف بیاوریم و در حرکت جبهه‌‌ای به موفقیت رسیدیم، بنابراین تنها راه موفقیت اصلاح‌طلبان تشکیل یک جبهه مشترک با حضور تمام احزاب عضو این جریان است.