خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 20 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سازمان برنامه: بودجه دانشگاه فرهنگیان را 21 درصد افزایش دادیم! + پاسخ رئیس دانشگاه

تسنیم | اجتماعی و حوادث | جمعه، 12 بهمن 1397 - 11:00
سازمان برنامه و بودجه در واکنش به انتقادات رئیس دانشگاه فرهنگیان از بودجه، بر رشد 21 درصدی بودجه این دانشگاه تاکید کرده است اما رئیس این دانشگاه چنین افزایش بودجه‌ای را صرفاً به‌دلیل افزایش دانشجویان این دانشگاه از 29 هزار به 71 هزار نفرد انسته است.
دانشگاه،بودجه،فرهنگيان،تربيت،رئيس،كشور،نفر،برنامه،معلم،سازما ...

خلاصه خبر

در این مصاحبه، رئیس دانشگاه فرهنگیان با انتقاد از وضعیت بودجه 619 میلیارد تومانی برای سال 98 و کافی نبودن آن برای انجام فعالیت‌های تربیت معلم اعلام کرد: افرادی که ادعا می‌کنند می‌توان با این رقم دانشگاه را اداره کرد، بیایند و دانشگاه را اداره کنند؛ او این وضعیت را تعطیلی عملی دانشگاه توصیف کرد.
تعداد دانشجویان ورودی به دانشگاه فرهنگیان در سال جاری، 35 هزار و 400 نفر است که به اشتباه در مطلب خبرگزاری 41 هزار نفر نفر قید شده است و با توجه به خروج فارغ‌التحصیلان سنوات پیشین، دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه در تمامی دوره‌ها اعم از کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی و مهارت‌آموزان به استناد کتابچه‌های آماری منتشر شده آبان ماه 1397 آن دانشگاه 52 هزار و 764 نفر است این در حالی است که در لایحه بودجه سال 1398، در برنامه تربیت معلم ذیل ردیف هزینه‌ای دانشگاه که صرفاً به آموزش دانشجومعلمان دوره کارشناسی 4 ساله اختصاص دارد، تعداد 56 هزار نفر دانشجو پیش‌بینی شده است.
همچنین سرانه آموزشی منظور شده برای دانشجو - ملمان دانشگاه یاد شده به میزان 65 میلیون ریال است که با احتساب سایر اعتبارات منظور شده در برنامه‌های رفاهی و فرهنگی دانشگاه مذکور سرانه دانشجو - معلمان به بیش از 90 میلیون ریال خواهد رسید.
براساس ماده 5 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، محل فعالیت رسمی آموزشی دانشگاه در 64 پردیس مشتمل بر دو پردیس خواهران و برادران در هر استان است در حالی که آن دانشگاه فعالیت آموزشی خود را به 98 واحد آموزشی 34 مرکز اقماری علاوه بر تعداد 64 پردیس گسترش داده است.
همچنین در حوزه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، روند اعتبارات طرح تعمیر و تجهیز مراکز تربیت معلم از سال 91 تاکنون، سالانه 33 درصد رشد داشته و در لایحه بودجه 1398 مبلغ 400000 میلیون ریال برای طرح مذکور با 25 درصد رشد نسبت به سال 1397 پیشنهاد شده است.
با بودجه 619 میلیارد تومانی سال 98 با مشکل مواجه می‌شویم