خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 02 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آخر هفته به کاخ سفید سفر کنید

باشگاه خبرنگاران | یادداشت | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 21:35
آخر این هفته می‌توانید به دل تاریخ بزنید و «کاخ سفید» مجموعه سعدآباد تهران را نظاره کرده، در «راحت‌آباد» روستاگردی کنید یا در پارک سنگی پایتخت گشت و گذار.
آفتابي،تجريش،لك،سعدآباد،كافيست،درضمن،دوستانتان،ادامه،هفته،خا ...

خلاصه خبر

به گزارش، این آخر هفته که بیاید، روی متفاوت زمستان را هم با خود خواهد آورد و برف و باران کمی از آسمان پایتخت فرجه می‌گیرند و تهران آفتابی را خواهید دید.
پیشنهاد‌های ما هم برای خواندن، انتخاب و اجرایی کردن، پیش روی شما خواهد بود.تهران با همه خستگی و ترافیک و نگاه کلیشه‌ای که به آن می‌شود، در درونش پر از شگفتی و زیبایی است؛ کافیست کمی دقت کنید و حوصله به خرج دهید، آن وقت است که با هزینه‌ای اندک، روز خوشی را در این شهر درندشت خواهید گذراند و بیشتر مهرش به دلتان خواهد نشست.مثلاً همین آخر هفته که می‌آید، خانواده و هر که اهل دار و درخت و البته پیاده‌روی است را با خود همراه کنید و به پارک جمشیدیه بروید.
اگر پایه کوه و کوهپیمایی باشید هم جاده کلکچال در همان نزدیکی در انتظارتان خواهد بود.مجسمه‌های نمادین و سنگی، چند صد پله برای طی کردن و بالا رفتن و تماشای سنگ‌هایی در هیبت حیوانات، ۶۰ نوع پرنده و آبنمای سنگی و دلفریب در دل پارک، همه و همه تنها بخشی از جذابیت‌های پارک جمشیدیه است که زمستان با هوای معتدل، گردش خانوادگی و لذت در آن را بیش از پیش فراهم می‌کند.
پس تا وقت باقیست به این پارک سنگی پله‌ای بروید و ببینید بر خلاف سنگی بودنش چه روح لطیفی در آن جاری است.شاید خیلی حس و حالتان با بوستان‌گردی و پیاده‌روی جور نباشد و به تاریخ معاصر علاقمند باشید.
از دار و درخت و معماری خانه‌های کاهگلی با در‌های چوبی و کلون گرفته تا سفیدپوش بودن و برف سبک در روستاها، زمستانش را هم مثل دیگر فصل‌ها خواستنی می‌کند.درضمن حمامی تاریخی در دل روستا جا خوش کرده و امامزاده‌ای مقدس، تبرک و برکت روستا را چند برابر کرده.
اگر دلتان لک زده برای طبیعتی جذاب و دلنشین «راحت آباد» به راحتی در دسترس است و در انتظار شما.ممکن است دورهمی خانوادگی داشته باشید، اما حوصله‌تان از خانه‌نشینی و انتظار برای صرف ناهار و شام سر رفته باشد و در عین حال دلتان بخواهد به بچه‌ها و باقی افراد جمع هم خوش بگذرد، پس بیایید یک بازی راه بیندازید.برای این بازی هرچه تعدادتان بیشتر باشد، بازی جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتری خواهید داشت.