خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 24 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بختیار: بزرگ‌ترین چالش پیش روی انقلاب ۴۰ ساله «تحریم» است

ایسنا | سیاسی | جمعه، 12 بهمن 1397 - 09:59
یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جمهوری اسلامی کشوری است که برخلاف اکثر کشورهای اطراف که ابرقدرت‌ها برای آنها تصمیم می‌گیرند، از یک استقلال کامل برخوردار است و خودش برای خودش تصمیم می‌گیرد.
اقتصادي،اسلامي،انقلاب،مجلس،كشور،اقتصاد،ادامه،بختيار،المللي،ج ...

خلاصه خبر

«استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» شاید یکی از مهم‌ترین شعارهایی بود که مردم ایران در آغاز انقلاب اسلامی سردادند.
همگان امروز تلاش می‌کنند مشارکت سیاسی را در عرصه‌های مختلف بالا ببرند و این درواقع صیانت از آرمان‌ها و شعارهایی است که ملت ما در روزهای آغازین انقلاب سردادند.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به بزرگ‌ترین چالش پیش روی انقلاب اسلامی پس از ۴۰ سالگی بیان کرد: این روزها کشور با چالش تحریم روبه‌روست.
آقای ترامپ نه تنها از برجام بلکه از تعهد پاریس و سایر تعهدات بین المللی آمریکا نیز خارج شد.
در واقع ما تئوری‌های اقتصادی شکست خورده را در اقتصاد دوباره استفاده کردیم و این امر باعث شده که در واقع کشور در حوزه اقتصادی با چالش جدی روبه رو شود.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید قرار کرد: قطعاً می‌توان شرایط اقتصادی را مدیریت کرد اما برای این کار باید دولت و مجلس دست به دست هم دهند و بر روی مسئله اقتصادی کار شود.
یکی اجرای اصل ۴۴ بود که می‌خواستیم با واگذاری مدیریت از دولت به بخش خصوصی توانمند اقتصاد کشور را بهبود ببخشیم که در اینجا بحث واگذاری مدیریت به بحث واگذاری مالکیت تبدیل شد و شکست خوردیم.
اقتصاد کشور باید مورد توجه قرار گیرد و مجلس و دولت باید با جدیت این موضوع را دنبال کنند.