خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 23 مرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۳۰ درصد ظرفیت پروازها خالی است/ ممنوعیت تبدیل سیستمی به چارتری

مهر | اقتصادی، بازار | جمعه، 12 بهمن 1397 - 09:54
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: این سازمان با ایرلاین ها یا آژانس های عرضه کننده بلیت های سیستمی به صورت چارتری برخورد انضباطی می کند.
بليت،هواپيما،فروش،هواپيمايي،نرخ،شركت،سفر،آزادسازي،تقاضاي،قيم ...

خلاصه خبر

اگر یک شرکت هواپیمایی بلیت را با نرخ خیلی بالا عرضه کند مصرف کننده دیگر امکان خرید ندارد و زیان پرواز هواپیما با صندلی های خالی بیشتر از ارزان فروشی بلیت برای شرکت های هواپیمایی است.
شرکت های هواپیمایی از منظر اقتصاد صنعت هوانوردی و مارکتینگ باید بلیت ها را با حاشیه نرخ سود مطمئن به فروش برسانند تا امکان فروش حداکثری صندلی ها در هر پرواز وجود داشته باشد.
سازمان هواپیمایی بر خرید و فروش بلیت هواپیما نظارت دارد
سیاست سازمان هواپیمایی: ممنوعیت فروش بلیت چارتری
هیچ شرکتی حق ندارد بلیت های برنامه ای را به صورت چارتر عرضه کند.
عرضه بلیت چارتری فقط به صورت فروش بسته سفر به مقاصد گردشگری آزاد است
وی درباره استثنا شدن اعمال این ممنوعیت در خصوص مقاصد گردشگری گفت: بجز مقاصدی مانند قشم و کیش که صرفا پروازهای گردشگری به این مناطق انجام می‌شود و ذاتا فروش بلیت در این مقاصد ماهیت چارتری دارد در سایر مقاصد فروش چارتری ممنوع است ولی فروش بلیت چارتری به صورت پکیج سفر شامل اقامت، ترانسفر، تغذیه و مانند این در مقاصد مذکور مانعی ندارد.
شرکت ها باید به مقاصد گردشگری بلیت در قالب تور به فروش برسانند.
بیشتر ایرلاین ها در حال فروش بلیت سیستمی هستند
دهقان تاکید کرد: در حال حاضر بسیاری از شرکت های هواپیمایی بخش زیادی از بلیت های خود را به صورت سیستمی به فروش می رسانند بخصوص که مجوزی که شرکت های هواپیمایی دریافت می کنند، مجوز فروش بلیت سیستمی است که در هنگام فروش آن را به صورت چارتری عرضه می کنند.