خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1868990 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ابتلای ماهی‌های دجله وفرات به نوعی بیماری ویروسی/مردم مراقب باشند

باشگاه خبرنگاران | استان‌ها | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 21:10
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: این احتمال وجود دارد که ماهی‌های رودخانه‌های دجله و فرات در کشور عراق به نوعی بیماری ویروسی مبتلا شده باشند.
ظرفيت،شيلات،خاويار،عراق،سازمان،ماهي،خوزستان

هشدار معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران:
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حسین عبدالحی، عصر امروز در ستاد شیلات خوزستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ماهی تیلاپیا در آب‌های خوزستان رشد بسیاری داشته، ولی با توجه به اینکه نسبت به ماهی کپور تجاری‌تر است و از نظر قیمت و بازار گونه‌ای بین المللی به شمار می‌رود، پیشنهاد می‌شود از این پتانسیل به عنوان ظرفیت اقتصادی بهره لازم را برد.
وی با بیان اینکه خوزستان از ظرفیت خوبی در پرورش ماهی خاویار برخوردار است، افزود: اولین بار که ماهی خاویار به خوزستان وارد شد تصور نمی‌شد که امکان پرورش این گونه در استان وجود داشته باشد، ولی خوزستان به خوبی ظرفیت پرورش ماهی خاویار را دارد.
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران با اشاره به تایید بیماری در ماهیان رودخانه‌های دجله و فرات، بیان کرد: به همراه سازمان دامپزشکی این موضوع را پیگیری و یک آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به ویژه در خوزستان و کرمانشاه که با عراق هم مرز هستند، صورت گرفت.
عبدالحی با بیان اینکه این احتمال وجود دارد که ماهی‌ها به نوعی بیماری ویروسی مبتلا شده باشند، گفت: سازمان فائو نیز در این زمینه ورود پیدا کرده و سازمان دامپزشکی کشور هم با کشور عراق مکاتباتی داشته است.
وی با تأکید بر اینکه افرادی که به عراق تردد دارند باید مراقبت لازم را داشته باشند، گفت: در نقل و انتقال ماهی هم باید این مراقبت و دقت‌های لازم لحاظ و همچنین پیشنهاد می‌شود یک گروه برای بررسی این موضوع به عراق اعزام شوند.
انتهای پیام/پ
ویروسی شدن ماهی‌های رود دجله و فراتبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1868990 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.