خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۷۰۰ میلیون دلار برای توسعه میادین نفتی استان ایلام تصویب شد

باشگاه خبرنگاران | استان‌ها | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 20:25
استاندار ایلام از تصویب ۷۰۰ میلیون دلار برای توسعه میادین نفتی استان خبر داد و گفت: ۵۰۰ میلیون دلار برای پتروشیمی دهلران نیز اختصاص یافت.
اشاره،دلار،تلاش،اختصاص،استاندار،احزاب،سياسي،توسعه،ايلام،استان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،قاسم سلیمانی دشتکی بعدازظهر امروز در نشست با احزاب و تشکل‌های سیاسی استان ایلام اظهار داشت: برگزاری چنین نشستی با ارزش و دارای اهمیت بوده و اثرگذاری لازم در مسیر رشد و توسعه استان ایلام را داراست.
استاندار ایلام گفت: در استان ایلام موفقیت‌های زیادی کسب شده که البته در کنار این موفقیت‌ها نارسایی‌ها و مشکلاتی نیز وجود دارد که احزاب می‌توانند برای پاسخ‌گویی به نیاز مردم و رفع کاستی‌های اجتماعی، اثربخشی لازم را داشته باشند.
سلیمانی‌دشتکی افزود: احزاب سیاسی با کارکرد‌های متعدد، از جمله گسترش مشارکت سیاسی، مشروعیت، یکپارچگی ملی، مدیریت منازعات و جامعه‏‌پذیری سیاسی، می‏‌توانند تأثیر به سزایی در زندگی عمومی و سیاسی جامعه برجای بگذارند و با کمک به گسترش آگاهی سیاسی مردم، شهروندان را به زندگی انتقادی، همبستگی و فعالیت جمعی سوق داده و با تأثیرگذاری بر شکل‌دهی و تبیین مصالح دینی و ملّی، ضریب امنیت ملی را افزایش دهند.
استاندار ایلام به شرایط توسعه اشاره و توسعه ایلام را نیازمند تلاش همه دلسوختگان استان دانست و افزود: برای دستیابی به توسعه، نیازمند تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی و اثرگذاری مورد نیاز احزاب، شخصیت‌ها و همه ارکان تاثیرگذار جامعه هستیم.
سلیمانی‌دشتکی در ادامه به فعالیت‌های مجموعه مدیریت استان برای توسعه استان اشاره و اضافه کرد: تصویب ۷۰۰ میلیون دلار برای میادین نفتی استان، اختصاص چهار درصد از این اعتبار برای فعالیت‌های زیرساختی استان، اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار برای پتروشیمی دهلران از مهم‌ترین اقدامات برای توسعه استان است که به نتیجه رسید.
استاندار ایلام، اختصاص دو میلیون دلار در بحث‌های مختلف ارز به استان، جذب اعتبارات در ردیف اربعین اشاره و تصریح کرد: ردیف اعتباری اربعین از ۱۷۰ میلیارد ریال به رقم به ۲۶۰ میلیارد ریال در سال آینده افزایش یافته است.
وی در خاتمه افزود: توسعه استان با حضور و تشکل‌های سیاسی استان ایلام ممکن است و تلاش کنیم با وحدت و ارائه راهکار عملی به توسعه ایلام بیندیشیم.
انتهای پیام/پ
توسعه میادین نفتی استان ایلام