خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1866479 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

زندگی نامه شهید مصطفی حضرتی

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 19:50
گوشه‌ای از زندگی نامه شهید مصطفی حضرتی یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.
شهداي،تحميلي،شاهين،دژ،انديمشك،دوره،دفاع،مقدس،روستاي،اقبال،مص ...

به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند.
مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.
شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.
شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست.
شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.
شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید مصطفی حضرتی یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را بخوانید:
شهید مصطفی حضرتی در سال ۱۳۴۵ در خانواده متدین و مذهبی در روستای اقبال از توابع شهرستان شاهین دژ قدم به عرصه گیتی نهاد و در تاریخ ۶۵/۲/۵ در منطقه عملیاتی جنوب (اندیمشک) به فیض شهادت نائل آمد.
فرازی از زندگینامه شهید:
شهید والامقام مصطفی حضرتی در روستای اقبال متولد شد و دوره تحصیلات ابتدایی را در همان روستا و دوره راهنمایی را در بخش کشاورز به پایان رسانید که به علت عدم امکانات مالی و راکد ماندن کار کشاورزی پدرش نتوانست به تحصیل ادامه دهد.
شهید حضرتی در دوره جوانی در کنار پدرش به شغل کشاورزی مشغول بود و در این راستا که مصاف با روز‌های اوج گیری انقلاب با برکت اسلامی بود و در تظاهراتی که علیه رژیم ستم شاهی در شهرستان میاندوآب و شاهین دژ برپا می‌شد شرکت می‌کرد و در روستا به عنوان فردی حزب ا...
مشهور بود.
وی به صورت داوطلبانه به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و عاقبت در منطقه عملیاتی جنوب (اندیمشک) در تاریخ ۱۳۶۵/۲/۵ در اثر ترکش خمپاره دشمن بعثی شربت شیرین شهادت را نوشید که پیکر مطهرش در میان غم و اندوه مردم شهید پرور تشییع و در جوار سایر شهدای روستای اقبال به خاک سپرده شد.
روحش شاد و یادش گرامی باد.
انتهای پیام/
بیوگرافی شهید مصطفی حضرتیبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۵ | 1866479 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.