خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1850844 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

اقشار کم درآمد آمریکا بزرگترین قربانی سیاست‌های خودخواهانه ترامپ

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 19:20
تعطیلی ۱۹ روزه دولت آمریکا میلیون‌ها شهروند از اقشار آسیب‌پذیر این کشور را در معرض خطر گرسنگی قرار داده است.
فدرال،وكس،پوشش،قرار،كمك،غذايي،بودجه،تعطيلي،دولت،آمريكا،برنامه

در سومین هفته تعطیلی دولت فدرال؛
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری وکس، در حالیکه تعطیلی دولت آمریکا وارد سومین هفته خود شده و هیچ نشانه‌ای از پایان آن مشاهده نمی‌شود، میلیون‌ها شهروند آمریکا که اکثریت آن‌ها از اقشار آسیب‌پذیر هستند، در معرض خطر گرسنگی قرار دارند.
وزارت کشاورزی آمریکا که از جمله ۹ نهاد فدرال است که از ۲۱ دسامبر گذشته تعطیل شده، در حال حاضر به دنبال تضمین بودجه برای بزرگترین برنامه کمک غذایی این کشور، موسوم به برنامه کمک تغذیه تکمیلی، تا ماه فوریه است.
اگر بودجه این برنامه تا آن زمان تامین نشود، وزارت کشاورزی آمریکا هیچ بودجه‌ای برای حمایت از بیش از ۳۸ میلیون آمریکایی تحت پوشش این برنامه ندارد.
بنا به اعلام وزارت کشاورزی آمریکا این برنامه دارای ۳ میلیارد دلار بودجه فوری است، اما این بودجه نمی‌تواند دو سوم از این برنامه را تا ماه مارس پوشش دهد.
به عبارت دیگر در صورتیکه دولت تا قبل از فوریه بازگشایی نشود، میلیون‌ها آمریکایی که زیر خط فقر هستند با قطع برنامه کمک غذایی مواجه خواهند شد.
این در حالی است که درگیری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و دموکرات‌های کنگره بر سر بودجه مرزی ادامه دارد و هیچ نشانه‌ای از دستیابی به توافق در نوزدهمین روز تعطیلی دولت فدرال مشاهده نمی‌شود.
به نوشته وکس با گذشت روز‌های بیشتر از تعطیلی دولت آمریکا زندگی تعداد بیشتری از شهروندان آسیب پذیر این کشور در معرض خطر قرار می‌گیرد.
بیشتر کسانی که تحت پوشش برنامه کمک غذایی قرار دارند کودکان، افراد مسن یا افراد معلول هستند.
این برنامه برای میلیون‌ها آمریکایی آخرین گزینه برای تامین زندگی است.
۷۶ درصد از مزایای برنامه کمک غذایی به خانواده‎‌هایی تعلق می‌گیرد که دارای فرزند هستند.
همچنین با تعطیلی دولت، برنامه کمک غذایی دیگری که به بیش از ۶۰۰ هزار فرد کم درآمد تعلق دارد و نیز برنامه مکمل غذایی ویژه زنان، نوزادان و کودکان که بیش از ۸ میلیون نفر را تحت پوشش دارد، بدون بودجه خواهند ماند.
بنا به نوشته پایگاه خبری وکس تعطیلی دولت آمریکا هزینه بر بوده و به آسیب‌پذیرترین شهروندان آمریکا بیشترین آسیب را وارد می‌کند.
تعطیلی دولت بیش از ۸۰۰ هزار کارمند را به طور جدی تحت تاثیر قرار داده و شرایط ناگواری را برای بسیاری از شهروندان کم درآمد آمریکا ایجاد کرده است.
با این حال به نظر نمی‌رسد کاخ سفید به علت تامین نشدن تقاضای بودجه دیوار مرزی خود، تمایلی به توافق با دموکرات‌ها و پایان دادن به تعطیلی دولت داشته باشد.
در حالیکه بخش نظامی، امنیت اجتماعی و دیگر بخش‌ها به طور معمول کمتر تحت تاثیر این موضوع قرار می‌گیرند، تعطیلی طولانی مدت دولت آمریکا بر اقشار کم درآمد این کشور بیشترین آسیب را وارد خواهد کرد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1850844 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.