خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 879313 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

اجرای سرود ۴۰ هزاری نفری کانون‌های مساجد در چهلمین طلیعه انقلاب اسلامی

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:33
حبیب رضا ارزانی گفت: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سرود ۴۰ هزار نفری اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اجرا می‌شود.
اشعار،حماسي،روز،برنامه،حجت،الاسلام،ارزاني،اسلامي،انقلاب،هنري،...

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی دبیرستادعالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور،گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سرود ۴۰ هزار نفری اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ۴۰۰ نقطه از ایران عزیز اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مقدمات این کار از چندماه گذشته تا کنون برنامه ریزی شده، تصریح کرد: پنج کمیته فنی و هنری، ارتباطات و اطلاع‌رسانی، ساماندهی و شبکه سازی، پشتیبانی و کمیته اجرایی و هماهنگی امور استان‌ها در ستادعالی شکل گرفته که کار برنامه ریزی این رویداد عظیم را برعهده دارند.
حجت الاسلام ارزانی، با اشاره به ظرفیت و پتانسیل گروه‌های سرود کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، گفت: بیش از یک هزار گروه سرود در سامانه (جشنواره‌های جوانان مساجد) ثبت نام شده اند و در بانک اطلاعات کانون‌ها ساماندهی شده و هویت دارند.
وی گفت: قرار است این گروه ۴۰ هزارنفری بچه‌های مسجدی در روز ۱۲ بهمن سالروز ورود رهبر کبیر انقلاب اسلامی به میهن، در ۴۰۰ نقطه از کشورمان شامل تمامی مراکز استان ها، برخی از شهرستان‌های منتخب و روستا‌های ویژه به اجرای برنامه بپردازند.
دبیرستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: در این روز سرود"خمینی‌ای امام" با همان ملودی و تغییری در سبک شعر، مناسب با روحیات جوانان امروز و پیشرفت‌های کشور و لبیک به منویات رهبری اجرا می‌شود.
این مقام فرهنگی، گفت: سرود دومی که این گروه‌ها اجرا می‌کنند، سرودی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است که شعر و ملودی آن ساخته شده است.
وی ادامه داد: امسال روز ۱۲ بهمن مصادف روز جمعه هست، لذا با توجه این موضوع و هم‌افزایی و هماهنگی که با شورا‌های هماهنگی تبلیغات اسلامی در استان‌ها صورت گرفته هریک از این گروه‌ها در مکان‌های شاخص هر استان به اجرای برنامه می‌پردازند.
دبیرستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، بیان کرد: در استان‌های هرمزگان، آذربایجان‌شرقی، یزد، اصفهان، فارس، تهران و خراسان رضوی که ظرفیت و توانمندی گروه‌های سرود به طور ویژه و خاص هست، اجرای ویژه داریم، مثلا گروه‌های هرمزگان در "ناو جماران"، یزد در میدان"امیر چخماق"، خراسان رضوی در حرم مطهر علی بن موسی الرضا (علیه السلام)، در اصفهان میدان امام (ره) سرود‌های انقلابی را زمزمه می‌کنند.
وی با بیان اینکه سرود‌های حماسی در اوج‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشته اند، گفت: این طرح به دنبال احیای روحیه انقلابی، نشاط ملی، امید به جامعه و به‌خصوص بر تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در تولید و حمایت از سرود‌های انقلابی و جریان سازی آن‌ها در جامعه شکل گرفته است.
حجت الاسلام ارزانی، با بیان اینکه موسیقی انقلابی و حماسی در اذهان مردم ایران ماندگار شده است، گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب اسلامی پرداختن به اشعار و سرود‌های حماسی فراوان شده و اگر شعر مقاومت و دفاع مقدس در کشور ما اوج گرفته منشاء آن اشعار عاشورایی است.
حجت الاسلام ارزانی، با اشاره به اینکه سرود‌های انقلابی امروز باید با آرمان‌ها و دغدغه‌های محتوایی نظام همخوانی داشته باشد، گفت: اشعار و سرود‌های انقلابی ما جلوه‌ای از مضامین بلند عاشوراست لذا باید جوانان و نوجوان ما این مفاهیم را درک کنند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 879313 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.