خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 15 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اجرای سرود ۴۰ هزاری نفری کانون‌های مساجد در چهلمین طلیعه انقلاب اسلامی

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:33
حبیب رضا ارزانی گفت: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سرود ۴۰ هزار نفری اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اجرا می‌شود.
اشعار،حماسي،روز،برنامه،حجت،الاسلام،ارزاني،اسلامي،انقلاب،هنري ...

خلاصه خبر

حجت الاسلام ارزانی، با اشاره به ظرفیت و پتانسیل گروه‌های سرود کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، گفت: بیش از یک هزار گروه سرود در سامانه (جشنواره‌های جوانان مساجد) ثبت نام شده اند و در بانک اطلاعات کانون‌ها ساماندهی شده و هویت دارند.
دبیرستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: در این روز سرود"خمینی‌ای امام" با همان ملودی و تغییری در سبک شعر، مناسب با روحیات جوانان امروز و پیشرفت‌های کشور و لبیک به منویات رهبری اجرا می‌شود.
این مقام فرهنگی، گفت: سرود دومی که این گروه‌ها اجرا می‌کنند، سرودی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است که شعر و ملودی آن ساخته شده است.
حجت الاسلام ارزانی، با بیان اینکه موسیقی انقلابی و حماسی در اذهان مردم ایران ماندگار شده است، گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب اسلامی پرداختن به اشعار و سرود‌های حماسی فراوان شده و اگر شعر مقاومت و دفاع مقدس در کشور ما اوج گرفته منشاء آن اشعار عاشورایی است.