خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1848301 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نبود تنش در مرز‌های کشور/ نیاز به دیوارکشی با همسایگان نداریم

باشگاه خبرنگاران | استان‌ها | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:50
فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران مرز‌های کشور را نقطه عطفی برای سازش، تفاهم و دوستی با کشور‌های همسایه برشمرد و گفت: هیچگونه تنش و ناامنی در مرز‌های کشور نداریم.
دوستي،مرزباني،ايران،توسعه،روابط،آذربايجان،مرزي،جمهوري،كشور

فرمانده مرزبانی کشور:
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،سردار قاسم رضایی عصر چهارشنبه در نشست مشترک فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی و جمهوری آذربایجان در بیله سوار استان اردبیل افزود: هم اکنون در تمام مرز‌های کشور شاهد آرامش بوده و این مناطق حساس به مرز‌های دوستی و سازش تبدیل شده است.
وی این مهم را نقطه مقابل تفکرات برخی کشور‌ها برای دیوارکش با همسایگان خود برشمرد و یادآور شد: ایران به دلیل ایجاد صلح و دوستی و تفاهم در مرز‌های خود نیاز به دیوارکشی ندارد.
فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه امروز با هیچ کدام از همسایگان خود خصومت و تقابلی نداریم، یادآور شد: تاکید ما این است که مرز‌های کشور را به نقطه عطفی برای ارتقای دوستی و توسعه روابط با کشور‌های همسایه تبدیل کنیم و در این زمینه موفق بوده ایم.
وی با بیان اینکه در این راستا تفکر و برنامه‌ای برای انسداد مرزی نداریم، بیان داشت: در این خصوص نوار مرزی ایران با همسایه‌های خود بویژه کشور جمهوری آذربایجان هم اکنون به عنوان الگو در تبدیل مرز‌ها به مرز‌های دوستی و توسعه روابط تبدیل شده است.
رضایی برقراری امنیت در نوار مرزی کشور را عاملی در توسعه مراودات و تبادلات بین همسایگان دانست و تاکید کرد: در حال حاضر روابط و تماس‌های سازنده و بسیار نزدیکی در همکاری‌های مرزی با کشور جمهوری آذربایجان داشته و این امر موجب توسعه روابط دو کشور شده است.
وی با بیان اینکه تعامل مرزی دو کشور هم اکنون در سطح بسیار بالایی قرار دارد، اضافه کرد: طی سال‌های اخیر نشست‌های مشترک بین مرزبانان دو کشور افزایش قابل توجهی داشته که فرآیند این امر موجب ارتقای پیوند‌های دوستانه بین مردم ایران و جمهوری آذربایجان شده است.
فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه از برگزاری جشن نوروز مشترک بین مرزبانان کشورمان و جمهوری آذربایجان در نوروز ۹۸ خبر داد و عنوان کرد: این جشن با حضور مرزنشینان، عشایر و مسئولان ایران و آذربایجان در نقطه صفر مرزی برگزار خواهد شد.
وی توسعه این روابط و تعاملات مرزی را از مهمترین اولویت‌های مرزبانی برشمرد و برلزوم استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی، اشتراکات تاریخی و نیز توانمندی‌های مرزنشینان دو کشور در توسعه و تعمیق روابط موجود تاکید کرد.
انتهای پیام/پ
سفر سردار رضایی به بیله سواربرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1848301 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.