سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استقبال رژیم صهیونیستی از اقدام ضدایرانی اتحادیه اروپا

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:40
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از اعمال تحریمهای جدید اتحادیه اروپا علیه ایران استقبال کرد.
اعمال،مبني،صهيونيستي،ادعاي،اقدام،گروهك،روز،ترور،وزارت،تروريس ...

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تایمز اسرائیل، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر اعمال تحریم علیه ایران استقبال کرد.
به نوشته «تایمز اسرائیل» وزارت خارجه اسرائیل در صفحه توییتری خود با استقبال از این اقدام ضدایرانی اتحادیه اروپا ضمن بیان اینکه «این اقدام گامی مهم از سوی اتحادیه اروپا برای مقابله با ایران است»، افزود: «اعمال تحریمهای جدید (علیه ایران) این امیدواری را ایجاد می‌کند که شمار کشورهایی که خواهان مقابله فعال و آشکار با تروریسم جهانی ایران هستند رو به افزایش است».
روز سه‌شنبه «اندرس ساموئلسن» وزیر خارجه دانمارک اعلام کرد اتحادیه اروپا با اعمال تحریم‌هایی علیه ایران در ارتباط با آنچه که حمایت از طرح‌های تروریستی در پاریس و کپنهاگ خوانده، موافقت کرده است.
«ساموئلسن» همزمان در توییتر خود با تکرار ادعای گروهک تروریستی «الاحوازیه» مبنی بر طرح ایران برای ترور سرکردگان این گروهک تروریستی در دانمارک از تحریم «یک نهاد اطلاعاتی ایرانی» از سوی اتحادیه اروپا خبر داد.
وزیر خارجه دانمارک در ادامه نوشت: «این اقدام اتحادیه اروپا ارسال پیامی قوی از سوی اتحادیه است مبنی بر اینکه ما چنین رفتارهایی را در کشورهای اروپایی نمی‌پذیریم».
وزارت خارجه دانمارک نیز به نقل از منابع دیپلماتیک اروپایی اعلام کرد وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه در نشستی غیر رسمی «سعید هاشمی‌مقدم»، معاون وزارت اطلاعات ایران و «اسدالله اسدی»، دیپلمات ایرانی، و همچنین «بخشی از وزارت اطلاعات» ایران را به فهرست تحریمهای خود اضافه کرد.
همزمان «استیف بلاک» وزیر خارجه هلند در هماهنگی با اقدام روز سه‌شنبه اتحادیه اروپا در سخنانی مدعی شد که ایران مسئول قتل دو فرد است که ظاهرا ساکن این کشور بودند.
وی در توضیح ادعایش بدون ارائه سند یا بیان جزئیات بیشتر گفت ایران در پشت پرده دو ترور سیاسی در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ در هلند بوده است.
دانمارک روز هشتم آبان ماه، ایران را به تلاش برای انجام یک عملیات ترور در خاک این کشور به منظور هدف قرار دادن مسئول شاخه گروهک تروریستی الاحوازیه متهم کرد.
وب‌سایت صهیونیستی «جروزالم‌پست» در ۹ آبان یعنی یک روز پس از اتهام‌زنی دانمارک علیه ایران پشت‌ پرده این فضاسازی رسانه‌ای را فاش کرد.
«جروزالم پست» به نقل از مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی نوشت موساد به (سازمانهای امنیتی) دانمارک کمک کرد تا طرح ایران برای ترور یکی از سران گروه تروریستی مذکور را خنثی کند.
این در حالی است که بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اخبار مغرضانه منتشره درباره طرح عملیات نافرجام در دانمارک و ادعای انتساب آن به جمهوری اسلامی را قویا تکذیب کرد.
ادعای توطئه ترور در فرانسه نیز به یازدهم تیرماه سال جاری باز می‌گردد؛ زمانی که پلیس بلژیک اعلام کرد دو شهروند بلژیکی ایرانی‌تبار را که قصد سفر به فرانسه برای حمله به همایش گروهک تروریستی منافقین در پاریس را داشتند، دستگیر و در خودروی آنها یک بمب دست‌ساز حاوی ۵۰۰ گرم ماده منفجره TATP کشف کرده است!
انتهای پیام/