خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عزاداری نوجوانان گلستانی در سوگواره احلی من‌العسل + تصاویر - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 18:57
دوازدهمین سوگواره « احلی من العسل» به یاد نوجوان شهید کربلا حضرت قاسم بن الحسن (ع) در بقاع متبرکه استان گلستان برگزار شد.
محرم،اسلامي،استان،سوگواره،گلستان،مذهبي،برگزار،ديلمي،گرگان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، همزمان با پنجمین روز ماه محرم که متعلق به نوجوان شهید کربلا، حضرت قاسم بن‌الحسن (ع) است، دوازدهمین سوگواره « احلی من‌العسل» در استان برگزار شد.
این سوگواره طبق برنامه‌ریزی و اعلام اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان در 10 بقعه شاخص از جمله امامزاده عبدالله (ع) گرگان برگزار شد.
حجت‌الاسلام علی دیلمی، معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان در این سوگواره اظهار داشت: امسال محرم متفاوت‌تری را آغاز کردیم و مراسمات و برنامه‌های متنوع مذهبی و آیینی در سراسر استان برگزار می‌شود.
وی افزود: محرم و قیام عاشورا، مولفه قدرت نظام اسلامی است.
یکی از درس‌هایی که ملت ایران از قیام حضرت سیدالشهدا (ع) آموختند مقاومت و ایستادگی، استکبارستیزی، مجاهدت و شهادت طلبی است.
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان گفت: امروز به برکت درس‌هایی که از نهضت امام حسین (ع) آموختیم این افتخار را داریم که انقلاب اسلامی را به عنوان محور مقاوت می شناسند و این مقاومت، جهانی شده است.
وی بیان داشت: امسال با حضور تشکل‌های دینی و قرآنی و هیئت‌های مذهبی و همزمان با سراسر کشور برنامه‌هایی را برای گرامیداشت باشکوه این ایام پیش بینی کردیم که هدف همه آنها تقویت باورهای دینی جامعه است.
دیلمی با بیان اینکه فتح الفتوح انقلاب اسلامی، داشتن نوجوانان و جوانان مومن و انقلابی است، گفت: برنامه‌های ماه محرم در 40 محور شاخص پیش بینی شده و در همه این برنامه‌ها تلاش شده تا به نسل جدید توجه ویژه‌ای شود.
وی افزود: امسال برنامه‌ها و مراسمات محرم در بیش از یکهزار مسجد استان با محوریت مردم و هیئت‌های مذهبی در حال برگزاری است.
انتهای پیام/582/.