خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برگزاری سوگواره «احلی من‌ العسل» در استان بوشهر

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 18:57
همزمان با ششم ماه محرم سوگواره «احلی من العسل» در مناطق مختلف استان بوشهر با مشارکت 1100 هیئت مذهبی دانش آموزی برگزار شد.
سوگواره،بوشهر،استان،كربلا،احلي،قاسم،شهداي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر دوازدهمین سوگواره «احلی من‌العسل» ظهر امروز با حضور نوجوانان و دانش‌آموزان عاشورایی در شهرستان‌های استان بوشهر برگزار شد.
نوجوانان شرکت کننده در این مراسم با بر تن کردن پیراهن‌های مشکی و سربندهای منقش به شعار «یا قاسم بن الحسن (ع)»، «یا حسین (ع)» و «یا اباالفضل (ع)» به سینه‌زنی و عزاداری در سوگ امام حسین علیه‌السلام و 72 تن از شهدای دشت کربلا پرداختند.
محمود حق‌دوست در آیین دوازدهمین سال برگزاری سوگواره «احلی من العسل» در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر با اشاره به مشارکت بیش از یک‌هزار و 100 هیئت مذهبی دانش‌آموزی استان بوشهر در این سوگواره اظهار داشت:بیش از 50 هزار دانش‌آموز متوسطه اول استان در حسینیه‌ها، مساجد، امامزاده‌ها و بقاع متبرکه در سوگواره «احلی من العسل» در مناطق مختلف استان بوشهر شرکت کردند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر اهداف برگزاری این سوگواره را تجدید بیعت و هم عهدی دانش‌آموزان با حضرت قاسم علیه‌السلام دانست و افزود: دانش‌آموزان 13 تا 18 ساله استان بوشهر به یاد حضرت قاسم‌ابن‌الحسن علیه‌السلام نوجوان شهید واقعه کربلا با شرکت در این سوگواره با حضرت قاسم هم عهده شدند.
وی اضافه کرد: آشنایی با سیره ائمه معصومین علیه‌السلام و شهدای دشت کربلا و نهادینه‌سازی فرهنگ ولایت‌مداری و نقش الگویی شهدای نوجوان و جوان کربلا مهمترین اهداف برگزاری این سوگواره است.
انتهای پیام/190/.