سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امروز درخت تنومند سپاه با قوت و قدرت می‌درخشد

مهر | سیاسی | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 18:01
دبیر شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گفت: سپاه را جوانانی ناشناخته پایه نهادند که علاوه بر فرماندهی انسان‌سازی می‌کردند و این است که امروز درخت تنومند سپاه با قوت و قدرت می درخشد.
مقدس،دفاع،سپاه،كشور،متوسليان،تكثر،رضايي،نقد،مديريت،دوكوهه،شج ...

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن رضایی دبیر شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در یادواره "خورشید دوکوهه و طلایه دار دوکوهه" که با حضور خانواده شهدا و رزمندگان برگزار شد شرکت کرد و ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین و تشکر از بانیان مراسم، گفت: امروز جایی در جهان نیست که از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صحبت نباشد و این شجره طیبه را جوانانی ناشناخته پایه نهادند که علاوه بر فرماندهی، مربی‌گری و انسان‌سازی می‌کردند و این است که امروز درخت تنومند سپاه با قوت و قدرت می‌درخشد.
وی با بیان خاطراتی از دلاوری‌های احمد متوسلیان و شهید غلامرضا صالحی در عملیات‌های دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: امروز برخی از برنامه و سرمایه برای اداره و مدیریت کشور سخن می‌گویند، حال آنکه ما نباید از ارزش‌ها و روش‌ها و رویکردهایی که در دفاع مقدس و با کوشش جوانان غیوری چون احمد متوسلیان و شهید صالحی‌ها که موجب پیشبرد شگفت انگیز مدیریت جنگ و در نهایت پیروزی در دفاع مقدس شد، غافل شویم.
فرمانده کل سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس ضمن برشمردن ویژگی فرماندهان دفاع مقدس مبنی بر مسئولیت‌پذیری و تکلیف‌شناسی آنان، با اشاره به توان جوانان امروز کشور گفت: همین امروز نیز جوانانی چون باکری‌ها، همت‌ها و متوسلیان ها در کشور هستند که باید محیط شکوفایی برای آن‌ها فراهم شود.
سردار محسن رضایی با یادآوری روحیه و فرهنگ نقد، خلاقیت و نوآوری در میان فرماندهان دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس علیرغم وجود فضای نقد و تکثر آرا، ارزش‌های برادری و فداکاری، حافظ انسجام نیروها بود و امروز شاهد کمرنگ شدن این ارزش‌ها هستیم.
وی ادامه داد: تکثر برای وحدت است و رقابت برای پیشرفت؛ نقد برای اصلاح است ولی شخص گرایی موجب تبدیل تکثر و رقابت به نزاع و در نهایت عقب ماندگی کشور می‌شود.
رضایی در پایان با بیان اینکه الگوی موفق مدیریت دفاع مقدس و شجره طیبه سپاه که در سرتاسر جهان نامش بر سر زبان‌هاست قابل تسری به سایر بخش‌هاست، تصریح کرد: پژوهشگران با بررسی این موضوع و استحصال ضعف‌ها و قوت‌های این الگو می‌توانند دلایل عدم ورود این الگو به سایر بخش‌ها را علت یابی و آسیب شناسی کنند و باب الگوگیری از این شیوه مدیریتی در سایر بخش‌ها را باز کنند.
شایان ذکر است؛ در این مراسم از کتاب راه خون نیز رونمایی شد.