خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انهدام باند خرابکار مرتبط با معاندین در بوشهر/ بازداشت ۴ نفر

مشرق | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 17:34
فرمانده انتظامی استان بوشهر از شناسایی و انهدام باند ۴ نفره خرابکاری و مرتبط با معاندین در استان خبر داد.
استان،بوشهر،انتظامي،دستگير،تخريب،سوسني،اغتشاشات،سردار،ضد،قضا ...

به گزارش مشرق و به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان بوشهر سردار حیدر سوسنی با اشاره به تخریب چند فقره تخریب و آتش‌سوزی در استان بوشهر اظهار داشت: به دنبال چندین فقره تخریب و آتش‌سوزی تعدادی از بنرهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی درخصوص بیانات مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت و ضرورت مشارکت آحاد جامعه در انتخابات ریاست جمهوری و چندین مورد شعارنویسی در نقاط مختلف استان و نگرانی امت حزب الله و مسئولین محلی و قضایی و دستگاه‌های امنیتی نسبت به تداوم و گسترش اینگونه اقدامات ضد امنیتی مراتب در دستور کار ماموران پلیس استان بوشهر قرار گرفت.
رئیس پلیس استان بوشهر افزود: در همین راستا ضمن تشکیل تیم عملیاتی و فنی متشکل از کارشناسان خبره و مجرب پلیس و با فعال کردن شبکه منابع خبری در نشانگاه‌های هدف، اشراف و گسترش چتر اطلاعاتی ، پایش دوربین‌های مداربسته، بهره‌گیری از اقدامات فنی واطلاعاتی هویت سرباند این گروه به نام (ن گ )که سابقه خرابکاری و همکاری با ضد انقلاب و معاندین در زمان اغتشاشات سال ۱۴۰۱ نیز داشته شناسایی شد.
سردار سوسنی در ادامه گفت: پس از هماهنگی قضایی متهم در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به مقر انتظامی دلالت داده شد و تحت بازجویی و تحقیقات فنی قرار گرفت.
این مقام ارشد انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه متهم در مواجهه با مستندات موجود لب به اعتراف گشود، گفت: وی با اجیر کردن و وعده پرداخت مبالغ به افرادی به نام‌های (ا خ) ، (ع ن ) اهل یکی از شهرستان‌های شمالی استان بوشهر و (ح ک) تبعه افغانستان آنان را ترغیب به انجام اقدامات خرابکارانه و ضد امنیتی از قبیل تخریب و آتش‌سوزی بنرهای انتخاباتی ،تعرض به مقرهای دولتی انتظامی و نظامی کرده است.
فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه همه اعضای این باند در عملیات پیچیده دستگیر و در مواجه با مدارک موجود، به صراحت به بزه انتسابی اقرار و اعتراف کردند گفت: افراد دستگیر شده معترف شدند که قصد تعرض و پرتاب کوکتل مولوتوف و آتش زدن یکی از مقرهای انتظامی در شمال استان بوشهر را داشته که قبل از عملی کردن این اقدام دستگیر و توطئه آنان خنثی شده است.
سردار سوسنی خاطر نشان کرد: همه متهمان دستگیر شده سابقه شرکت در اغتشاشات سنوات قبل (۱۴۰۱) و دستگیری در زمان اغتشاشات را داشته که به مرجع قضایی معرفی شدند.