خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تعطیلی ادارات در برخی استانها به درخواست توانیر نبوده است

تسنیم | اقتصادی | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 16:58
شرکت توانیر اعلام کرد: تعطیلی ادارات در برخی استان ها در روز پنجشنبه که یک روز نیمه تعطیل محسوب میشود به درخواست وزارت نیرو و یا شرکت توانیر نبوده و ارتباطی به ناترازی و کمبود تولید برق ندارد.
تعطيلي،كشور،گرماي،برق،ادارات،سلامتي،تابستان،رفاه،روز،ميشود،ا ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پیرو انتشار خبرهایی در فضای رسانه ای کشور مبنی بر تعطیلی تعدادی از استان ها در روز جاری بابت مدیریت مصرف برق، شرکت توانیر اطلاعیه ای صادر کرد.
در متن این اطلاعیه آمده است: "گرمای بی سابقه تابستان امسال در حالی که هنوز به نیمه آن نیز نرسیده ایم رفاه و آسایش عمومی در کشور را مختل کرده است به طوری که بسیاری از استانها به وی‍ژه مناطق مرکزی و جنوبی کشور در دمای بالای 50 درجه روزهای اخیر را به سختی سپری می کنند .
از این رو به منظور رفاه حال هموطنان ، حفظ سلامتی و جلوگیری از گرمازدگی و آسیب به سلامت شهروندان ، استانداران با استفاده از اختیارات خود در شرایط اضطرار از جمله گرمای شدید هوا به تناوب اقدام به کاهش ساعت کار و بعضا تعطیلی ادارات می نمایند تا به سلامتی مردم آسیبی وارد نشود ، امری که در بسیاری از کشورهای دنیا چه در گرمای سوزان تابستان و چه در سرمای شدید زمستان اعمال میشود و‌ در کشور ما نیز امسال و حتی سالهای گذشته در اوج گرما در نیمه جنوبی کشور، استان خوزستان و شهر اهواز به عنوان گرمترین شهر جهان چنین تعطیلی را تجربه کرده بود.
لازم به ذکر است تعطیلی ادارات نامبرده در روز پنجشنبه که یک روز نیمه تعطیل محسوب میشود به درخواست وزارت نیرو و یا شرکت توانیر نبوده و ارتباطی به ناترازی و کمبود تولید برق ندارد و اخبار منتشره در برخی رسانه ها در خصوص ارتباط این تعطیلی با برق، ناشی از عدم اطلاع از قوانین لازم الاجرای شرایط اضطرار نظیر آلودگی هوا ، گرمای شدید و یا .....
در کشور است.
اگرچه تعطیلی ادارات در صورت خاموش کردن وسایل سرمایشی منجر به صرفه جویی برق می شود، ضمن تشکر از دغدغه استانداران که با اصلاح ساعات کار و یا تعطیلی ، سلامتی و رفاه مردم را در نظر می گیرند امیدواریم با همراهی مردم در مدیریت مصرف از تابستان و گرمای بیسابقه عبور کنیم ."
انتهای پیام/