خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

زیرساخت‌های مرز مهران و زرباطیه عراق متحول شده است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 16:57
ایلام-استاندار ایلام گفت: زیرساخت‌های پایانه شهید سلیمانی مهران و زرباطیه عراق در مقایسه با گذشته متحول شده است.
كشور،عراق،اربعين،استاندار،مواكب،زرباطيه،ترمينال

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام ظهر روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه در نشست مشترک وزاری کشور ایران و عراق با قدردانی از حمایت‌های وزیر محترم کشور در تکمیل زیرساخت‌های اربعین‌حسینی، اظهار داشت: تشکر می‌کنم چرا که با حمایت دکتر وحیدی زیرساخت‌ها در مقایسه با سنوات گذشته تکمیل شده است.
وی با اشاره به بازدید امروز از زیرساخت‌های پایانه زرباطیه عراق، گفت: خوشبختانه پایانه شهید سلیمانی مرز مهران و پایانه زرباطیه کشور عراق در مقایسه با گذشته متحول شده است.
استاندار ایلام بیان داشت: تقاضا داریم حمل وسایل مواکب از گمرگ تسهیل شود که در زمان‌بندی تعیین‌شده ستاد مرکزی اربعین، مواکب بتوانند کامیون‌های حامل مواکب را از مرز عبور دهند و وارد کشور عراق شوند.
رئیس ستاد اربعین استان ایلام با اشاره به ترمینال مسافربری زرباطیه، گفت: اربعین سال گذشته که از این ترمینال بازدید کردیم، آسفالت نشده و دارای امکانات رفاهی نبوده و زوار ایرانی با مشکلاتی مواجه بودند که امیدواریم کل این ترمینال آسفالت شود و مجتمع رفاهی و خدماتی در آن ایجاد شود.
بهرام‌نیا از حمایت‌های وزیر کشور و همکاری‌های وزیر کشور عراق و استاندار واسط در برگزاری هر چه بهتر کنگره بزرگ اربعین قدردانی کرد.
وی عنوان کرد: با عنایت به تصویب بازارچه مهران از طرف هیات دولت، از استاندار واسط عراق خواستاریم که در آینده نزدیک هماهنگی لازم را برای فعالیت این بازارچه بین دو کشور فراهم آورد.