سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ثبت بالاترین میزان مصرف برق در گرمترین روز غیرتعطیل سال

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 16:57
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: بر اساس آمار اعلامی میزان مصرف برق  کشور در گرمترین روز غیرتعطیل سال شکسته شده و به بیش از 76 هزار مگاوات رسیده است و برای تامین برق پایدار توصیه می شود مشترکان مصارف برق خود را کاهش دهند.
برق،تبريز،مصرف،توزيع،مشتركان،افزايش،صرفه،جويي،ميزان،شركت،فرج ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، اکبر فرج نیا با بیان اینکه به دنبال افزایش کم سابقه دمای هوا، میزان مصرف برق در کشور افزایش بسیار زیادی پیدا کرده است اظهار کرد: با توجه به این موضوع بر اساس آمار اعلامی میزان مصرف برق کشور در گرمترین روز غیرتعطیل سال شکسته شده و به بیش از 76 هزار مگاوات رسیده است.
وی افزود: با توجه به افزایش دمای هوا بر اساس گزارش های سازمان هواشناسی و قرار داشتن در گرمترین روزهای سال و افزایش میزان مصرف به تبع آن، به منظور توزیع عادلانه انرژی برق و پیشگیری از بروز اخلال در شبکه توزیع و تامین برق پایدار از تمام مشترکان در خواست می شود از استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف به ویژه در ساعات 11 تا 17 خودداری کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه در صورت استفاده از تجهیزات سرمایشی پرمصرف، دمای آسایش را رعایت کنند، گفت: همکاران شرکت توزیع نیروی برق تبریز بصورت شبانه روزی در تلاش هستند تا مشکلی در روند توزیع به وجود نیاید اما بدون همدلی و همراهی مردم این موضوع محقق نخواهد شد.
فرج نیا خاطرنشان کرد: شهروندان و مشترکان می توانند با کاهش ١٥ درصدی مصرف برق ضمن کاهش مبلغ قبوض خود با پیوستن به پویش با انرژی از میلیونها جوایز ارزنده نیز برخوردار شوند.
266 هزار مشترک برق تبریز پاداش صرفه جویی گرفتند
وی با اشاره به مساحت چهار هزار و 770 کیلومترمربعی مناطق تحت پوشش برق تبریز اظهار کرد: این شرکت افتخار خدمات رسانی به یک میلیون و 116 هزار و 318 مشترک خانگی،صنعتی،کشاورزی، اداری، تجاری و عمومی در 3 شهرستان تبریز، آذرشهر و اسکو را دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به قرار داشتن در دوره زمانی پیک بار تابستان افزود: حدود 35 درصد از کل مصرف برق تبریز توسط بخش خانگی مصرف می شود که این میزان در ساعت اوج بار تابستان به دلیل استفاده همزمان مشترکان در ساعات خاصی از روز مخصوصا از وسایل سرمایشی، افزایش می یابد که عدد بسیار بزرگی محسوب می‌شود و این مساله موجب افزایش فشار بر شبکه و بروز ناترازی و اختلال می‌شود.
فرج نیا گفت: برای پیشگیری از بروز ناترازی در شبکه و تأمین برق پایدارموردنیاز توصیه می شود با مدیریت زمان و استفاده هوشمندانه از وسایل برقی پر مصرف در ساعات غیر اوج مصرف استفاده کنند.
وی با اشاره به اجرای طرح پاداش صرفه جویی در سال گذشته بیان کرد: در سال جاری نیز همزمان با اجرای طرح های پاداش صرفه جویی، پویش با انرژی که در آن جوایز بسیار جذابی برای مشترکان خانگی در این طرح در نظر گرفته شده است، اجرا می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح و با همراهی مشترکان تا امروز 266 هزار و 316 مشترک خانگی در مناطق تحت پوشش برق تبریز در مجموع بیش از 47 میلیارد ریال بر روی قبوض برق خود پاداش صرفه جویی دریافت کرده اند.
فرج نیا ضمن قدردانی از همراهی مشترکان خاطرنشان کرد: با مشارکت شهروندان و استفاده هوشمندانه از انرژی برق، در مجموع به میزان 9 میلیون و 430 هزار و 954 کیلووات در مصرف برق صرفه جویی شده است.
انتهای پیام/