خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هنرمند اردبیلی نشان درجه یک هنری دریافت کرد

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 16:34
اردبیل- فرهاد قائمیان هنرمند ارزشمند اردبیلی نشان درجه یک هنری دریافت کرد.
قائميان،فرهاد،هنري،سينمايي،هنر،اردبيلي،ارزشمند،انقلابي،هنرمن ...

به گزارش خبرنگار مهر، به همت هیأت امنای صندوق اعتباری هنر و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان درجه یک هنری به فرهاد قائمیان بازیگر نامی سینما، تئاتر و تلویزیون اهدا شد.
این هنرمند اردبیلی که سال‌های طولانی است که در پایتخت مشغول فعالیت‌های هنری است در مجموعه‌های تلویزیونی، سینمایی و نمایشی تعهد و روحیه انقلابی خود را در جمع هنرمندان ارزشمند ایران به نمایش گذاشته و ثابت کرده که هنر از اصالت و جایگاه فاخر برخوردار بوده و هیچ اقدامی نمی‌تواند بر اعتلای جایگاه هنر خدشه‌ای وارد کند.
دبیری جشنواره فرهنگی، هنری امام رضا و نقش محوری فرهاد قائمیان در برگزاری هر چه بهتر این رویداد در سال گذشته مورد ستایش و تمجید قرار گرفت و حضور در آثار سینمایی و تلویزیونی مختلف نیز به عنوان بازیگری توانمند، متعهد و با کیفیت انقلابی از فرهاد قائمیان چهره‌ای شاخص در سطح ملی ایجاد کرده است.
از جمله آثار سینمایی فرهاد قائمیان فرزند برومند اردبیل می‌توان به «هیوا، دمرل، نسل سوخته، سارای، قارچ سمی، مصلحت، استرداد، بادیگارد، سکوت کوهستان، دعوت، فرزند صلح، کارناوال مرگ، رستاخیز و غریب» اشاره کرد.
قائمیان در سریال‌هایی نظیر «گاندو، گشت پلیس، سر دلبران، شوق پرواز، سرزمین کهن، نردبانی به آسمان و…» ایفای نقش کرده که نشان درجه یک هنری به این هنرمند ارزشمند اردبیلی اعطا شد.